WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (5 MAJA 2024)

Dziś obchodzimy w Kościele VI Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godz. 15.30.

Dziś Uroczystość Pierwszej Komunia św. uczniów klas III, w dwóch grupach: w czasie Mszy św. o godz. 11.00 – klasa III A oraz o godz. 12.30 – klasy III B i III C. Majowe Nabożeństwo dziękczynne tych dzieci o godz. 17.00.

Dziś rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu diakoni z WŚŚD. Przyszłych Neoprezbiterów polecamy modlitwie. Święcenia kapłańskie 3 diakonów odbędą się w sobotę 11 maja, o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.

Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych odprawianych codziennie, w tygodniu o 17.30, a w Niedziele o 15.30.

W poniedziałek 6 maja przypada Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, zaś w środę 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, jednego z głównych Patronów Polski.

W środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy na 17.00 oraz na Nabożeństwo Majowe, z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, na 17.30.

W czwartek 9 maja, w czasie Mszy św. o godz. 19.00, młodzież klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania, z rąk ks. Biskupa Marka Szkudło. Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej i ich rodziny polecamy modlitwie.

Uroczystość Bożego Ciała, w roku bieżącym odbędzie się już 30 maja. Podajemy planowaną trasę Procesji: przejdziemy ulicami: Michałowskiego, Uniczowską, w stronę stacji kolejowej, Hortensji, wzdłuż torów, Storczyków, Norblina w stronę centrum, Trojoka oraz ponownie Michałowskiego, do kościoła. Trasa ma długość 2,5 km. Oto miejsca 4 ołtarzy: pierwszy, przy kapliczce słupowej na ul. Uniczowskiej, u wylot ul. Kaskady; drugi, na początku ul. Hortensji, po zjeździe z ul. Uniczowskiej; trzeci, przy skrzyżowaniu ulic Storczyków i Norblina i czwarty na ul. Trojoka, przy numerze 21. Ołtarze stawiać będą członkowie poszczególnych grup parafialnych, przy pomocy okolicznych mieszkańców.

Organizujemy spotkanie dla chętnych do włączenia się w realizację kolejnego Festynu „Kole Fary”, który tradycyjnie odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 30 maja. Zapraszamy w piątek 10 maja, na godz. 19.15.

Prosimy o przynoszenie fantów do zabawy loteryjnej, którą przeprowadzamy co roku na Festynie. Gadżety, zabawki, książki etc. można przynosić od jutra.

Rozmowy kwalifikacyjne z podstawowej wiedzy religijnej dla tej młodzieży odbędą od poniedziałku w poniedziałek 6 maja (VIII A) od godz. 19.15 i wtorek 7 maja (VIII B), od godz. 17.00, w salce parafialnej.

Pierwsza próba kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek 7 maja o godz. 19.15. Próba generalna kandydatów do bierzmowania ze świadkami w środę 8 maja o godz. 19.15.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Podobnie za tydzień, w Niedzielę 12 maja. Za wielorakie przejawy troski o parafię, składane ofiary oraz przelewy bankowe składamy szczere i serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski. Apostolstwo Chorych gratis.