WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (12 MAJA 2024)

Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy odprawiamy w ramach Nabożeństw Majowych.

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Majowe z nowenną do Ducha Świętego, na godz. 15.30.

Od dziś przeżywać będziemy tydzień modlitw w intencji małżonków przeżywających swoje Jubileusze małżeńskie.

W środę 24 maja zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00 oraz na Nabożeństwo Majowe, z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego, na godz. 17.30.

W przyszłą Niedzielę 19 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę, w wigilię Uroczystości Zielonych Świątek, 18 maja wieczorem, w imieniu Grupy Modlitewnej, zapraszamy na czuwanie, przed Najświętszym Sakramentem, od g. 19.00.

W niedzielę 19 maja, o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych duszpasterzy: ks. Proboszcza, z okazji 31 rocznicy święceń prezbiteratu oraz ks. Wikariusza, z okazji 12 rocznicy święceń. Naszych duszpasterzy otaczamy życzliwa modlitwą.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień, w Niedzielę 19 maja, kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji witraży. Za wielorakie przejawy troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień, 19 maja, w katedrze w Katowicach o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje Jubileusze Małżeńskie. Polecamy ich modlitwie.

Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych odprawianych codziennie, w tygodniu o godz. 17.30, a w Niedziele o godz. 15.30.

Uroczystość Bożego Ciała, w roku bieżącym odbędzie się już 30 maja. Procesja przejdzie ulicami: Michałowskiego, Uniczowską, Hortensji, Storczyków, Norblina, Trojoka i ponownie Michałowskiego, do kościoła, trasą długości 2,5 km. Miejsca 4 ołtarzy: przy kapliczce słupowej na ul. Uniczowskiej, na początku ul. Hortensji, przy skrzyżowaniu ulic Storczyków i Norblina i przy ul. Trojoka, koło numeru 21. Ołtarze stawiać będą członkowie poszczególnych grup parafialnych, przy pomocy okolicznych mieszkańców. W czasie Procesji grać będzie Orkiestra Dęta Pana Kaszuby.

W Boże Ciało, 30 maja tradycyjnie odbędzie się kolejny Festyn „Kole Fary”. Jak co roku prosimy
o przynoszenie fantów i gadżetów oraz pluszaków i zabawek dla dzieci do zabawy loteryjnej.
W czasie Festynu wystąpią: Podlesianki, Chór Gospel „God’s Property”, Maciej Lipina oraz Henryk Czich (Universe). Będzie tradycyjna strefa konsumpcji na ogrodzie, sztandy na parkingu, konkursy i atrakcje dla dzieci oraz zabawa loteryjna z każdym wygranym losem i nagrodą główną, w postaci telewizora. Będą także aukcje i mikrofon dl achętnych, uzdolnionych dzieci. Zachęcamy darczyńców do wsparcia finansowego naszego Festynu, poprzez przelewy lub wolne datki. Dochód z Festynu przeznaczymy na budowę Domu Parafialnego.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.