logo - gorne lewe

Rzymskokatolicka parafia Matki Boskiej Częstochowskiej

w Katowicach - Podlesiu

 

                     ODWIEDZINY  DUSZPASTERSKIE – KOLĘDA 2014/15

 

                                                               W  ADWENCIE

 

 

                    30.11.14 (Niedziela) – od godz. 15.00       1. SOŁTYSIA 1–23F

                                                                                  2. SOŁTYSIA 2–44

                     05.12.14 (piątek) – od godz. 16.00           1. SOŁTYSIA 27–51C

                                                                                  2. SOŁTYSIA 48–58 & SOŁTYSIA 53–69

                      06.12.14 (sobota) – od godz. 15.00          1. SOŁTYSIA 71–93

                                                                                   2. SOŁTYSIA 60–96

                     07.12.14 (Niedziela) – od godz. 15.00      1. SOŁTYSIA 58 A–O & SOŁTYSIA 60 A–Z

                                                                                  2. TROJOKA & BARWINKÓW & CYKLAMENÓW

                    12.12.14 (piątek) – od godz. 16.00            1. UNICZOWSKA 3–39

                                                                                  2. UNICZOWSKA 4–62

                    13.12.14 (sobota) – od godz. 15.00            1. UNICZOWSKA  41–83

                                                                                  2. UNICZOWSKA  64–84 & HORTENSJI  1–9

                   14.12.14 (Niedziela) – od godz. 15.00         1. HORTENSJI 17–26 & TULIPANÓW & GERBERÓW

                                                                                  2. STORCZYKÓW

                   19.12.14 (piątek) – od godz. 16.00             1. GOŹDZIKÓW

                                                                                  2. STRZELNICA 4–48 

                     20.12.14 (sobota) – od godz. 15.00          1. MALCZEWSKIEGO 1–77

                                                                                  2. MALCZEWSKIEGO 40–60 & STRZELNICA 49–73

 

21.12.14 (Niedziela) – od godz. 15.00         1. MALWY 32–71

                                                            2. MALWY 1–30

 

 

                                     PO  BOŻYM  NARODZENIU

 


27.12.14 (sobota) – od godz. 15.00            1. NORBLINA 1–31

                                                             2. NORBLINA 62–84 & NORBLINA 47–51A

 

28.12.14 (Niedziela) – od godz. 15.00        1. NORBLINA 33–43 & NORBLINA 36–56

                                                             2. NORBLINA 6–34  & KOKOTA

                

29.12.14 (poniedziałek) – od godz. 16.00    1. MICHAŁOWSKIEGO 2–36

                                                             2. MICHAŁOWSKIEGO 13–47 & MICHAŁOWSKIEGO 40–58

 

30.12.14 (wtorek) – od godz. 16.00          1. MICHAŁOWSKIEGO 60–80 & MICHAŁOWSKIEGO 49–71

                                                             2. MIECZYKÓW


 PO  NOWYM  ROKU

 


02.01.15 (piątek) – od godz. 16.00             1. ARMII KRAJOWEJ 372–392 & ŚNIEŻYCZEK

                                                              2. ARMII KRAJOWEJ 373–385 & OKRĄGLICA 1–17


05.01.15 (poniedziałek) – od godz. 16.00    1. OKRĄGLICA 8–42

                                                              2. ARMII KRAJOWEJ 394–396 & ZŁOCIENI

                                                              3. ARMII KRAJOWEJ 409–417

 

07.01.15 (środa) – od godz. 16.00            1. ARMII KRAJOWEJ 404–430 & KROKUSÓW

                                                              2. KONWALII

 

08.01.15 (czwartek) – od godz. 16.00        1. ARMII KRAJOWEJ 419–485

                                                              2. ARMII KRAJOWEJ 432–446 & STOKROTEK & KAMELII

                                                              3. ARMII KRAJOWEJ 450–498 & BORA-KOMOROWSKIEGO

 

09.01.15 (piątek) – od godz. 16.00             1. BEGONII 1–31

                                                              2. REZEDOWA 2–9 & REZEDOWA 18–26 (parzyste)

                                                              3. REZEDOWA 25–43 (nieparzyste)

 

10.01.15 (sobota) – od godz. 15.00            1. MARZANNY 1–34

                                                              2. MARZANNY 35A–89 & KWIATÓW POLSKICH

 

11.01.15 (Niedziela) – od godz. 15.00           1. ŻURAWINOWA 2–14 & SASANEK &  ZACHODNIA 20–24

                                                              2. ŚWIDRA

 

12.01.15 (poniedziałek) – od godz. 16.00      1. NIEZAPOMINAJEK 22–40

                                                               2. NIEZAPOMINAJEK 2–20

                                                               3. ROLNICZA & IMBIROWA & SARNIA

 

13.01.15 (wtorek) – od godz. 16.00             1. KASKADY  8–22 & LAZARA

                                                               2. KASKADY  23–49

                                                               3. KASKADY 24–62

 

14.01.15 (środa) – od godz. 16.00               1. KASKADY 64–98

                                                              2. KASKADY 51–75 & KASKADY 144–156


15.01.15 (czwartek) – od godz. 16.00          1. PIWONII & KASKADY 30

                                                              2. SUMÓW

 

16.01.15 (piątek) – od godz. 16.00              1. NAGIETEK 1–20

                                                              2. NAGIETEK 21–42

 

17.01.15 (sobota) – od godz. 15.00             1. RAKA & POMORSKIEGO 2–26 (przed torami)

                                                      2. POMORSKIEGO 28–64 (parzyste)

 

18.01.15 (Niedziela) – od godz. 15.00          1. POMORSKIEGO 23A–65 (nieparz.)

                                                              2. DĄBROWA

 

19.01.15 (poniedziałek) – od godz. 16.00     1. SASKA 1–34

                                                              2. SASKA 40–55

 

20.01.15 (wtorek) – od godz. 16.00           1. CHABROWA

                                                              2. PODLEŚNA 1–11 & PODLEŚNA 2–16

 

21. 01.15 (środa) – od godz. 16.00             1. PODLEŚNA 15 & 18-68A

               

22.01.15 (czwartek) – od godz. 16.00        1. MLECZNA

 

23.01.15 (piątek) – od godz. 16.00             1. ZAOPUSTA 2–32 (parzyste)

                                                             2. ZAOPUSTA 11–35 (nieparzyste)

 

24.01.15 (sobota) – od godz. 15.00          1. ZAOPUSTA 44–50 (parzyste)

                                                             2. ZAOPUSTA 37–51 (nieparzyste)

 

25.01.15 (Niedziela) – od godz. 15.00         1. KOLĘDA DODATKOWA

                                                             2. KOLĘDA DODATKOWA


                                                                 *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

 

                                                             PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
                                          21 - 28 GRUDNIA 2014



NIEDZIELA  21 grudnia 2014 r.                                                                                                   IV NIEDZIELA ADWENTU

 7.00 – Za + Mariusza Plech, brata ks. Proboszcza, w 24 rocznicę śmierci oraz brata Zbigniewa
 9.00 – W intencji członków Koła Pszczelarzy z Podlesia, Kostuchny i Zarzecza oraz ich rodzin,  ze wspomnieniem
            ++ pszczelarzy, szczególnie Zenona Krupy i Piotra Dudy
 11.00 – W intencji Parafian
14.00 – Chrzcielna: W intencji rocznego dziecka Wojciecha Marka
 15.30 – NIESZPORY ADWENTOWE
16.00 – Za + Hildegardę Walczak, w 5 roczn. śm., męża Ludwika i córkę Teresę Peterko i ++ z rodziny

 

PONIEDZIAŁEK 22 grudnia 2014 r.                                                                                                                                

  6.45 – RORATY: Za + Gertrudę i Emanuela Tworuszka, w roczn. śm. oraz ++ rodziców z obu stron
18.00 – Za ++ Walentego i Hildegardę Luda, w rocznicę śmierci oraz ++ rodziców

WTOREK  23 grudnia 2014 r.                                                                                                                                       

  6.45 – RORATY: Za ++ rodziców Elżbietę i Wincentego Glik, synów Romana, Leona i Józefa, dwie córki Helenę i Lidię,
            wnuczkę Karolinę Glik, Stanisława Glik, Andrzeja Janurę i ++ dziadków
18.00 – Za + Edwarda Kubistę, w roczn. śm., rodziców z obu str., siostrę , bratową i ++ z pokrewieństwa

ŚRODA  24 grudnia 2014 r.                                                                                                                              WIGILIA

 8.00 – Za + Matyldę Paszek – od Roberta Drozdka z rodziną

 15.00 - Przekazanie betlejemskiego światła

24.00 – PASTERKA: W intencji Parafian
24.00 – Za ++ Parafian w roku 2014

CZWARTEK  25 grudnia 2014 r.                                                              UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 7.00 – Za + Stefana Plech, dziadka ks. Proboszcza, w 38 rocznicę śmierci, babcię Zofię, Eugeniusza i Ewę Plech oraz
             ++ braci Mariusza i Zbigniewa Plech
 9.00 – W intencji Parafian
 11.00 – W intencji dobrodziejów kościoła w Podlesiu ze wspomnieniem ++ budowniczych

 15.30 – NIESZPORY KOLĘDOWE
16.00 – W intencji Genowefy Grabowskiej, z okazji 85 rocznicy urodzin, dzieci z rodzinami, wnuków i prawnuków,
             ze wspomnieniem + męża Jana /TE DEUM/

PIĄTEK  26 grudnia 2014 r.                                                                                                      ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA

 

 7.00 – W intencji rodziny Marii Świerkot

 9.00 – W intencji Parafian

 11.00 – Za + Szczepana Bajurę, na pamiątkę urodzin
14.00 – Chrzcielna: W intencji Filipa Starzyka, Anastazji Kisiel oraz Mai Wójcik
   15.15 – NABOŻEŃSTWO KOLĘDOWE

16.00 – Za + Sylwestra Rokose, w 10 rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo, Józefa i Agnieszkę Gorażdża oraz rodziców
             i rodzeństwo

 

SOBOTA  27 grudnia 2014 r.                                                                                              ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA

   

 8.00 – Za + Martę Ptaszny, w rocznicę śmierci, 2 mężów, syna, córkę, rodziców i rodzeństwo z obu stron
             oraz ++ z pokrewieństwa
17.00 – ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

18.00 – Za + Rufina Rojek, w 2 rocznicę śmierci

 

NIEDZIELA  28 grudnia 2014 r.                                                                                            NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 

 7.00 – W intencji Parafian

 9.00 – Za + Antoniego Ochojskiego, w 4 rocznicę śmierci

 11.00 – Za + Matyldę Paszek – od Bractwa Różańcowego

 15.30 – NIESZPORY KOLĘDOWE
16.00 – Za + Halinę Barchańską od Bractwa Różańcowego



                                                   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                                  IV NIEDZIELA  ADWENTU, ROK. B 
                                            21 GRUDNIA 2014
1.  

1. Dziś przeżywamy w Liturgii IV Niedzielę Adwentu. Zapraszamy na Nieszpory Adwentowe na 15.30.

2. Dziś homilie głosi o. Tomasz Maniura OMI z Kokotka, znany podróżnik i założyciel młodzieżowej wspólnoty Niniwa.
    Ojciec Tomasz kolejny raz pomagał nam będzie w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej. W pierwszą niedzielę stycznia
    o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie, w czasie którego opowie o swojej kolejnej rowerowej wyprawie z młodzieżą z Niniwy
    „W Nieznane”. Dziś po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będzie On promował książkę, która jest zapisem z tej wyprawy.

3. Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” Harcerze tradycyjnie przyniosą do ołtarza Światełko Betlejemskie, zaś w środę o godz.
    15.00 odbędzie się krótkie nabożeństwo rozesłania Betlejemskiego Światełka.

4. W środę, w Wigilię tradycyjnie zachęcamy do zachowania postu oraz przygotowania ewangelicznych życzeń, które
    składać będziemy łamiąc się opłatkiem przy wigilijnym stole. Od jutra płatek można będzie nabywać na probostwie
    aż do ostatniej chwili…

5. Zachęcamy, by w Wigilię pamiętać o osobach samotnych, tradycyjnie przygotowując dodatkowe miejsce przy wigilijnym
   stole dla niespodziewanego gościa. Jeśli mamy w pobliżu samotnych sąsiadów nie wahajmy się udać do nich z życzeniami.

6. Dzieci zapraszamy w Wigilię do kościoła na godz. 9.00, na wspólne strojenie choinki.

7. Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy na Pasterkę, którą tradycyjnie odprawimy w noc Narodzenia Pańskiego,
    o godz. 24.00.

8. Przed Pasterką o godz. 23.15 młodzież zaprasza na Jasełka!

9. Kolekta zebrana w czasie Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 

10. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.
      W Boże Narodzenie zapraszamy na uroczyste Nieszpory Kolędowe o godz.15.30.

11. W drugi dzień Świąt Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00 oraz Msza św. chrzcielna o godz. 14.00. Tego dnia
    zapraszamy tradycyjnie na wspólne kolędowanie z Bractwem Różańcowym na godz. 15.15.

12. Dziś kolekta specjalna. Bóg zapłać za złożone ofiary.W Boże Narodzenie kolekta powinowata, zaś w drugi dzień Świąt
     na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

14. Zachęcamy do pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania, przed zbliżającą się Uroczystością Narodzenia
     Pańskiego. Spowiadamy jeszcze:

            

                    w poniedziałek 22 grudnia:              7.30-12.00 & 14.00-18.00 & 19.00-21.00

                    we wtorek 23 grudnia:                    7.30-12.00 & 14.00-18.00 & 19.00-21.00

                    w środę 24 grudnia (Wigilia):          7.30-12.00 & 14.00-17.00

                     

15. W dniach od 27-30 grudnia trwać będą Odwiedziny Duszpasterskie – Kolęda. W dni tygodnia początek o godz. 16.00,
     a w sobotę i Niedzielę o godz. 15.00.

16. Za tydzień, w niedzielę 28 grudnia obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to szczególne
     Święto rodzin chrześcijańskich. Ponieważ tego dnia wspominamy męczeństwo dzieci z Betlejem, Świętych Młodzianków, 
     po każdej Eucharystii udzielać będziemy dzieciom indywidualnego błogosławieństwa.

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabyciaGość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik
     Królowa Polski – w uroczystej kolorowej szacie.

18. Na ostatnie godziny Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Pana niech nam wszystkim obficie błogosławi
     Wszechmogący Bóg.  Zaś na czas radosnego świętowania Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego składamy wszystkim naszym
     parafianom oraz ich gościom szczere i serdeczne życzenia: Niech Jezus Chrystus narodzony w ludzkim ciele
     z Niepokalanej Dziewicy Maryi – Jedyny Zbawiciel Świata, pomoże nam przeżyć Wigilie i nadchodzące Święta
     w atmosferze wzajemnej miłości i głębokiego pokoju. Oby ten Święty Czas był dla każdego z nasz czasem autentycznego
     nawrócenia i wiary w Ewangelię! Szczęść Boże!




                                                             PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
                                              14 - 21 GRUDNIA 2014

 

NIEDZIELA  14 grudnia 2014 r.                                                                                                    III NIEDZIELA ADWENTU

 7.00 – Za + Zofię Edler, w rocznicę śmierci, męża Donata, rodziców z obu stron i ++ rodzeństwo
 9.00 – Za + Irenę Wójciak, w 1 rocznicę śmierci
 11.00 – W intencji dzieci ze Wspólnoty Modlitewnej Różańca Rodziców za Dzieci
 15.30 – NIESZPORY ADWENTOWE
16.00 – Za ++ Gertrudę i Alojzego, Mariana, Norberta i Brygidę Pacha, Wiolettę, Jerzego, Hildegardę i Ryszarda Ratka,
            oraz Marię i Jana Klachacz

PONIEDZIAŁEK 15 grudnia 2014 r.                                                                                                                                  

  6.45 – RORATY: Za + Annę Ziętara, na pamiątkę 100 rocznicy urodzin, męża Stefana oraz ++ z rodziny
18.00 – Za + Irenę Żurawka, ++ rodziców i dziadków oraz siostrę Helenę Kopiec

WTOREK  16 grudnia 2014 r.                                                                                                                                         

  6.45 – RORATY: Za ++ Wincentego i Gertrudę Zielonka, Mikołaja i Marię Manowskich oraz Franciszka i Józefę Zielonka
18.00 – Za + Ryszarda Spernol, w roczn. śm., żonę Zuzannę, brata Jana i ++ rodziców z obu stron

ŚRODA  17 grudnia 2014 r.                                                                                                                                            

  6.45 – RORATY: Za + Bogusława Standurę, w 30 dzień po śmierci
17.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
  17.45 – MODLITWY DO MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
18.00 – Za + Joachima Strzępa, na pamiątkę urodzin

CZWARTEK  18 grudnia 2014 r.                                                                                                                                     

  6.45 – RORATY: Za + Marię Patola, w 30 dzień po śmierci
18.00 – W intencji członków Rodziny Radia Maryja i Telewizji TRWAM

PIĄTEK  19 grudnia 2014 r.                                                                                                                                            

  6.45 – RORARY: Za + Łucję Kłakus, męża Józefa, syna Wilhelma, Franciszka, Anielę i Waleskę Sajdok oraz ++ z pokrew.
18.00 – Za + Jana Kałużę, rodziców i rodzeństwo

SOBOTA  20 grudnia 2014 r.                                                                                                                                        

  6.45 – RORATY: Za + Ewę Madej, w 30 dzień po śmierci
17.00 – ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU + RÓŻANIEC FATIMSKI
18.00 – Za + Jolantę Wrosz, w rocznicę śmierci, dziadków i wujków Fryderyka i Jerzego

NIEDZIELA  21 grudnia 2014 r.                                                                                                    IV NIEDZIELA ADWENTU

 7.00 – Za + Mariusza Plech, brata ks. Proboszcza, w 24 rocznicę śmierci
 9.00 – W intencji członków Koła Pszczelarzy z Podlesia, Kostuchny i Zarzecza oraz ich rodzin, ze wspomnieniem
            ++ pszczelarzy, szczególnie Zenona Krupy i Piotra Dudy
 11.00 – W intencji Parafian
14.00 – Chrzcielna: W intencji rocznego dziecka Wojciecha Marka
 15.30 – NIESZPORY ADWENTOWE
16.00 – Za + Hildegardę Walczak, w 5 rocznicę śmierci, męża Ludwika i córkę Teresę Peterko oraz ++ z rodziny



                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                                  III NIEDZIELA  ADWENTU, ROK. B 
                                            14 GRUDNIA 2014



1.
Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, zwaną Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas,
   a także zbliżające się Święta. Zapraszamy dziś na Nieszpory o godz. 15.30.

2. Dziś gościmy w parafii budowniczego kościoła w parafii św. Michała na osiedlu Sichow na przedmieściach Lwowa,
    ks. Jacka Kocura. Głosi On słowo Boże, a po Mszach św. przy wyjściu z kościoła prosi o finansowe wsparcie prowadzonej
    przez siebie budowy.

3. Dziś odwiedziny duszpasterskie na HORTENSJI 17–26 & TULIPANÓW & GERBERÓW i STORCZYKÓW. Za tydzień w piątek
    19 grudnia: GOŹDZIKÓW i STRZELNICA 4-35. W sobotę 20 grudnia: MALCZEWSKIEGO i STRZELNICA 49-73, a w niedziele
    21 grudnia: ul. MALWY. W piątek rozpoczynamy o godz. 16.00, zaś w sobotę i Niedziele o 15.00. Plan całej kolędy
    znajduje się w gablotach oraz na naszej stronie internetowej: www.parafia-podlesie.pl.

4. Od środy 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, polegającą na bezpośrednim przygotowaniu do Uroczystości
    Narodzenia Pańskiego.

5. Sobotnią Adorację poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja oraz Przyjaciele Misji.

6. Zachęcamy do pojednania z Bogiem w sakramencie spowiedzi św. przed zbliżającą się Uroczystością Narodzenia Pańskiego.
    Prosimy by spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę. Spowiadamy:

 

                            w piątek 19 grudnia:                          6.30-10.00 & 17.30-18.00


                            w sobotę 20 grudnia:                         6.30-10.00 & 17.00-18.00

 

                            w Niedzielę 21 grudnia:                    30 min. przed Mszami św. /dopołudnia/ & 17.00-21.00

 

                            w poniedziałek 22 grudnia:              7.30-12.00 & 14.00-18.00 & 19.00-21.00


                            we wtorek 23 grudnia:                      7.30-12.00 & 14.00-18.00 & 19.00-21.00


                            w środę 24 grudnia (Wigilia):           7.30-12.00 & 14.00-17.00

                           

7. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy jeszcze do systematycznego udziału w Roratach.

8. W tym tygodniu przypadają Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

9. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek 19 grudnia
    po Mszy św. porannej – ok. godz. 7.45 .

10. Przy wyjściu z kościoła, można zaopatrzyć się w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

11. Młodzież Oazowa, proponuje kartki świąteczne. Dochód przeznaczony będzie na parafialne duszpasterstwo młodzieży.

12. Dziś kolekta na potrzeby parafii, zaś za tydzień kolekta specjalna na trwające remonty.

13. W dniach 3-4 stycznia w Katowicach odbędzie się peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża
    podarowanego młodzieży przed laty przez św. Jana Pawła II oraz Ikony Świętej Rodziny. Plakat ze szczegółowym
    programem pór i miejsc kolejnych etapów tejże peregrynacji znaleźć można w gablotce i na naszej parafialnej stronie
    internetowej. Zachęcamy wszystkich, nie tylko młodzież, do udziału w tym ważnym wydarzeniu wpisującym się
    w duchowe przygotowanie ŚDM w Krakowie w 2016 roku.

14. Dnia 6 stycznia – w Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/ w katowickim Spodku odbędzie się kolędowanie
     zatytułowane: „Betlejem w Spodku”. Wystąpią: Anna Maria Jopek, Natalia Niemen i Kuba Badach. Bilety na to niezwykłe
     wydarzenie są do nabycia u ks. Proboszcza i w kancelarii parafialnej w cenie: 40, 60 lub 80 zł. Zachęcamy do udziału.
     Szczegóły na plakatach.

15. W kancelarii parafialnej także jest do nabycia Album Parafie i Kościoły Katowic. W albumie jest umieszczona także
     nasza parafia.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, miesięcznika List, Miesięcznika Apostolstwo Chorych
     oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

17. Na III Tydzień adwentowego czuwania rozpoczynającego się dzisiejszą Niedzielą Radości niech nam wszystkim błogosławi
     Dobry nasz Bóg!

 

Zapowiedzi przedślubne:

Grzegorz Gąszczak z Podlesia i Aleksandra Szczygieł z Kostuchny (2)




CHMURA TAGÓW

Rzymskokatolicka parafia Matki Boskiej

Częstochowskiej w Katowicach - Podlesiu,

Katowice, Podlesie, wiara, parafia, kościół, 

Archidiecezja Katowice

MSZE ŚWIĘTE

  Niedziela i Święta:
 7.00, 9.00, 11.00, (14.00) 16.00

 

  W tygodniu:
 7.00, 18.00

KANCELARIA PARAFIALNA

  Poniedziałek, Czwartek:
 7.30 - 9.00

 

  Wtorek, Piątek:
 16.00-17.30

 

  Środa:
 Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

  Adres:
Piotra Michałowskiego 9 | 40-748 | Katowice

 

  Telefon:
0 32 / 202-97-12 

 

  E-mail:
proboszcz@parafia-podlesie.pl
strony internetowe katowice
Copyright © 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności