logo - gorne lewe

Rzymskokatolicka parafia Matki Boskiej Częstochowskiej

w Katowicach - Podlesiu

 

                     ODWIEDZINY  DUSZPASTERSKIE – KOLĘDA 2014/15

 

                                                               W  ADWENCIE

 

 

30.11.14 (Niedziela) – od godz. 15.00       1. SOŁTYSIA 1–23F

                                                           2. SOŁTYSIA 2–44

 

05.12.14 (piątek) – od godz. 16.00           1. SOŁTYSIA 27–51C

                                                            2. SOŁTYSIA 48–58 & SOŁTYSIA 53–69

 

06.12.14 (sobota) – od godz. 15.00          1. SOŁTYSIA 71–93

                                                            2. SOŁTYSIA 60–96

 

07.12.14 (Niedziela) – od godz. 15.00      1. SOŁTYSIA 58 A–O & SOŁTYSIA 60 A–Z

                                                           2. TROJOKA & BARWINKÓW & CYKLAMENÓW

 

12.12.14 (piątek) – od godz. 16.00            1. UNICZOWSKA 3–39

                                                           2. UNICZOWSKA 4–62

 

13.12.14 (sobota) – od godz. 15.00            1. UNICZOWSKA  41–83

                                                            2. UNICZOWSKA  64–84 & HORTENSJI  1–9

 

14.12.14 (Niedziela) – od godz. 15.00         1. HORTENSJI 17–26 & TULIPANÓW & GERBERÓW

                                                            2. STORCZYKÓW

 

19.12.14 (piątek) – od godz. 16.00             1. GOŹDZIKÓW

                                                            2. STRZELNICA 4–48

 

20.12.14 (sobota) – od godz. 15.00          1. MALCZEWSKIEGO 1–77

                                                            2. MALCZEWSKIEGO 40–60 & STRZELNICA 49–73

 

21.12.14 (Niedziela) – od godz. 15.00         1. MALWY 32–71

                                                            2. MALWY 1–30

 

 

                                     PO  BOŻYM  NARODZENIU

 


27.12.14 (sobota) – od godz. 15.00            1. NORBLINA 1–31

                                                             2. NORBLINA 62–84 & NORBLINA 47–51A

 

28.12.14 (Niedziela) – od godz. 15.00        1. NORBLINA 33–43 & NORBLINA 36–56

                                                             2. NORBLINA 6–34  & KOKOTA

                

29.12.14 (poniedziałek) – od godz. 16.00    1. MICHAŁOWSKIEGO 2–36

                                                             2. MICHAŁOWSKIEGO 13–47 & MICHAŁOWSKIEGO 40–58

 

30.12.14 (wtorek) – od godz. 16.00          1. MICHAŁOWSKIEGO 60–80 & MICHAŁOWSKIEGO 49–71

                                                             2. MIECZYKÓW


 PO  NOWYM  ROKU

 


02.01.15 (piątek) – od godz. 16.00             1. ARMII KRAJOWEJ 372–392 & ŚNIEŻYCZEK

                                                              2. ARMII KRAJOWEJ 373–385 & OKRĄGLICA 1–17


05.01.15 (poniedziałek) – od godz. 16.00    1. OKRĄGLICA 8–42

                                                              2. ARMII KRAJOWEJ 394–396 & ZŁOCIENI

                                                              3. ARMII KRAJOWEJ 409–417

 

07.01.15 (środa) – od godz. 16.00            1. ARMII KRAJOWEJ 404–430 & KROKUSÓW

                                                              2. KONWALII

 

08.01.15 (czwartek) – od godz. 16.00        1. ARMII KRAJOWEJ 419–485

                                                              2. ARMII KRAJOWEJ 432–446 & STOKROTEK & KAMELII

                                                              3. ARMII KRAJOWEJ 450–498 & BORA-KOMOROWSKIEGO

 

09.01.15 (piątek) – od godz. 16.00             1. BEGONII 1–31

                                                              2. REZEDOWA 2–9 & REZEDOWA 18–26 (parzyste)

                                                              3. REZEDOWA 25–43 (nieparzyste)

 

10.01.15 (sobota) – od godz. 15.00            1. MARZANNY 1–34

                                                              2. MARZANNY 35A–89 & KWIATÓW POLSKICH

 

11.01.15 (Niedziela) – od godz. 15.00           1. ŻURAWINOWA 2–14 & SASANEK &  ZACHODNIA 20–24

                                                              2. ŚWIDRA

 

12.01.15 (poniedziałek) – od godz. 16.00      1. NIEZAPOMINAJEK 22–40

                                                               2. NIEZAPOMINAJEK 2–20

                                                               3. ROLNICZA & IMBIROWA & SARNIA

 

13.01.15 (wtorek) – od godz. 16.00             1. KASKADY  8–22 & LAZARA

                                                               2. KASKADY  23–49

                                                               3. KASKADY 24–62

 

14.01.15 (środa) – od godz. 16.00               1. KASKADY 64–98

                                                              2. KASKADY 51–75 & KASKADY 144–156


15.01.15 (czwartek) – od godz. 16.00          1. PIWONII & KASKADY 30

                                                              2. SUMÓW

 

16.01.15 (piątek) – od godz. 16.00              1. NAGIETEK 1–20

                                                              2. NAGIETEK 21–42

 

17.01.15 (sobota) – od godz. 15.00             1. RAKA & POMORSKIEGO 2–26 (przed torami)

                                                      2. POMORSKIEGO 28–64 (parzyste)

 

18.01.15 (Niedziela) – od godz. 15.00          1. POMORSKIEGO 23A–65 (nieparz.)

                                                              2. DĄBROWA

 

19.01.15 (poniedziałek) – od godz. 16.00     1. SASKA 1–34

                                                              2. SASKA 40–55

 

20.01.15 (wtorek) – od godz. 16.00           1. CHABROWA

                                                              2. PODLEŚNA 1–11 & PODLEŚNA 2–16

 

21. 01.15 (środa) – od godz. 16.00             1. PODLEŚNA 15 & 18-68A

               

22.01.15 (czwartek) – od godz. 16.00        1. MLECZNA

 

23.01.15 (piątek) – od godz. 16.00             1. ZAOPUSTA 2–32 (parzyste)

                                                             2. ZAOPUSTA 11–35 (nieparzyste)

 

24.01.15 (sobota) – od godz. 15.00          1. ZAOPUSTA 44–50 (parzyste)

                                                             2. ZAOPUSTA 37–51 (nieparzyste)

 

25.01.15 (Niedziela) – od godz. 15.00         1. KOLĘDA DODATKOWA

                                                             2. KOLĘDA DODATKOWA

 

 


                                                              PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
                                             23 - 30 LISTOPADA 2014

NIEDZIELA  23 listopada 2014 r.                                                                                UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

  7.00 – Za ++ Rozalię, Halinę, Józefa i Jana Kusztal
  9.00 – W intencji Mariana Wielek, z okazji 50 rocznicy urodzin /TE DEUM/
 11.00 – W intencji Felicjana Wieczorke, z okazji 65 rocznicy urodzin, żony Weroniki oraz córki Aurelii z rodziną
 15.30 – NABOŻEŃSTWO KU CZCI CHRYSTUSA KRÓLA
16.00 – Za + Ludwika Pastuszka, w 10 rocznicę śmierci, rodziców z obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące
16.00 – W intencji Scholii Parafialnej z okazji patronalnego Święta

PONIEDZIAŁEK  24 listopada 2014 r.                                                     Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

 7.00 – Za ++ zalecanych
18.00 – Za ++ Teofila i Bertę Gracka, syna Jerzego, żonę Cecylię i rodziców z obu stron

WTOREK  25 listopada 2014 r.                                                                                                                                     

 7.00 – Za + Marię Goj, w 10 rocznicę śmierci, ze wspomnieniem męża Jerzego, zięcia Rajmunda, Stabika oraz ++ z pokrew.
18.00 – Za + Marię Domagała, w rocznicę śmierci, męża Franciszka i syna Zygmunta z żoną

ŚRODA  26 listopada 2014 r.                                                                                                                                       

  7.00 – Za ++ zalecanych
 17.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
  17.45 – MODLITWY DO MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
18.00 – Za + Rufina Połap, żonę Gertrudę syna Alfreda, rodziców i rodzeństwo z obu stron Franciszka Olszewskiego,
             jego syna Zbigniewa, córkę Elżbietę, zięcia Czesława, Franciszka i Różę Skiba

CZWARTEK  27 listopada 2014 r.                                                                                                                                 

  7.00 – Za ++ zalecanych
 17.00 – Szkolna: W intencji dzieci naszej parafii i ich rodzin
 18.00 – Za + Szczepana Walugę, w dniu urodzin

PIĄTEK  28 listopada 2014 r.                                                                                                                                       

  7.00 – Za ++ zalecanych
 18.00 – W intencji dobrodziejów naszego kościoła i nabywców Albumu-cegiełki

SOBOTA  29 listopada 2014 r.                                                                                                                                     

  7.00 – Za + Halinę Barchańską – od Bractwa Różańcowego
 17.00 – ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU
 18.00 – Na rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

NIEDZIELA  30 listopada 2014 r.                                                                                                I NIEDZIELA ADWENTU

  7.00 – Za ++ rodziców Jana i Marię Otka, Pawła i Jerzego Jonkisz, Otylię i Alojzego Uszok, córki Urszulę, Annę
              oraz Kazimierza Siejna
  9.00 – W intencji Hildegardy Faroń, z okazji urodzin, męża Alojzego i syna Damiana z rodziną
  11.00 – Za + Dorotę Krzyżowską, w 3 rocznicę śmierci, rodziców i ++ z pokrewieństwa – z rodzin Ryś i Krzyżowski
  15.30 – NIESZPORY NIEDZIELNE
 16.00 – Za + Bernarda Bielasa – od Bractwa Różańcowego




                                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                               UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA, ROK. A 
                                                 23 LISTOPADA 2014



1/ Dziś przeżywamy w Kościele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie akt poświęcenia rodziny
    ludzkiej Chrystusowi Królowi oraz spełniając zwykłe warunki odpustu, możemy zyskać odpust zupełny. Dlatego
    zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Chrystusa Króla, w czasie którego Akt ten zostanie uroczyście
    odmówiony. Początek o godz. 15.30.

2/ Dziś kończymy w Kościele Rok Rodziny. Zachęcamy do wytrwałej modlitwy za nasze rodziny, o błogosławione owoce
    kończącego się roku.

3/ W dzisiejszą Niedzielę, zgodnie z zapowiedzią młodzież naszej parafii z parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży,
    po Mszach św. przed kościołem przeprowadza zbiórkę na przygotowanie ŚDM w Krakowie oraz proponuje ulotki
    informujące o tym przedsięwzięciu. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest także do zabrania gratisowo krakowska gazeta
    CHIT /czyli Chrystus i My/ poświęcona temu wydarzeniu.

4/ Zapraszamy do liczniejszego udziału w Adoracji środowej w ciszy. Początek o 17.00, a na jej zakończenie tradycyjnie
    Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5/ Sobotnią Adoracje Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej.
    Od 17.00 okazja do Spowiedzi Świętej.

6/ Za tydzień w Niedzielę 30 listopada rozpoczynamy czas radosnego, adwentowego oczekiwania na przyjście Pana.
    Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych: wieńca z czterema świecami, lampionów, czy świecy roratniej
    z błękitną kokardą symbolizującej Niepokalaną. We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można się
    będzie zaopatrzyć w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

7/ W I Niedzielę Adwentu, rozpocznie się nowy Rok Liturgiczny. Dzień ten obchodzony jest jako Niedziela Trzeźwości.
    Tego dnia, na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy modlitwę przyjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
    Chętni będą mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

8/ Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach, które odprawiać będziemy od poniedziałku do soboty,
    o godz. 6.45.

9/ Młodzież Oazowa, już za tydzień tradycyjnie, przy wyjściu z kościoła po Mszach św. proponować będzie kartki
    świąteczne, a także lampiony i kalendarze adwentowe. Dochód przeznaczony będzie na duszpasterstwo młodych.

10/ Za tydzień w niedzielę 30 listopada rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie. Plan tegorocznej kolędy znajduje się
     w gablotkach, w parafialnej gazetce „Królowa Polski” oraz na naszej stronie internetowej (www.parafia-podlesie.pl).
     W roku bieżącym w Adwencie chodzić będziemy w nie tylko w soboty i niedziele od godz. 15.00, lecz także w II, III i IV
     piątek Adwentu od godz. 16.00.

11/ Pierwsze spotkanie informacyjne przed pielgrzymką do Francji /Paryż, Lisieux, Mont Saint-Michel etc./ odbędzie się
    w środę 26 listopada o godz. 19.00 w salce parafialnej.

12/ Tak zwana Godzina Łaski dla całego Świata będzie miała miejsce w poniedziałek 8 grudnia od godz. 12.00 do 13.00
     w kościele.

13/ Dziś kolekta na potrzeby Aarchidiecezji, a za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

14/ Obchody liturgiczne tygodnia: w sobotę Święto św. Andrzeja, Apostoła.

15/ Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego z lampionem
    adwentowym, L’Oservatore Romano oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”. W zakrystii do zabrania
    Apostolstwo Chorych.

16/ Na ostatni tydzień roku liturgicznego niech nam wszystkim Pan Bóg obficie błogosławi.


Zapowiedzi przedślubne
: Sojka Damian z Podlesia i Sobota Anna z Piotrowic /3/



                                           PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
                                             16 - 23 LISTOPADA 2014



NIEDZIELA  16 listopada 2014 r.                                                                                                XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.00 – W intencji Stefanii Kściuczyk, z okazji urodzin, ze wspomnieniem + męża Augustyna oraz syna Andrzeja
 9.00 – Za + Tadeusza Szkudlarka, brata Wacława oraz rodziców z obu stron
 11.00 – Za + Annę Ochojską, w 4 rocznicę śmierci
14.00 – Chrzcielna: W intencji Wojciecha Wardasa, Mai Milewskiej i Bruno Kulpy oraz rocznych dzieci: Jana Zemana,
             Mileny Baran, Damiana Bober i Franciszka Wielek
 15.30 – NIESZPORY NIEDZIELNE
16.00 – Za + Emilię Ptaszny – od Bractwa Różańcowego

PONIEDZIAŁEK  17 listopada 2014 r.                                                                             Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

 7.00 – Za ++ Ludwika i Hildegardę Jurowicz, Annę Jacaszek, Anielę i Stanisława Drabik oraz ++ z pokrewieństwa
18.00 – Za + Józefa Krystka, rodziców Martę i Jana, dwóch braci, bratową i szwagra, Rozalię i Bernarda Bregarczyk
            oraz synową Cecylię

WTOREK  18 listopada 2014 r.                                                                                    Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

 7.00 – Za ++ Różę i Józefa Księżarczyk, Jana i Martę Krystek, ++ z pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące
18.00 – Za + Cecylię Gregarczyk, w 2 rocznicę śmierci, rodziców z obu stron i ++ rodzeństwo

ŚRODA  19 listopada 2014 r.                                                                                                       Wspomnienie bł. Salomei

 7.00 – Za + Różę Kawczyk, w 1 rocznicę śmierci, męża Edwarda, ++ rodziców z obu stron oraz ++ ks. Proboszczów
             z Podlesia
10.00 - Pogrzebowa: Za + Bogusława Standurę
 17.00
– ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
   17.45 – MODLITWY DO MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
 18.00 – Za ++ Karolinę i Alojzego Beczała oraz ++ z rodziny

CZWARTEK  20 listopada 2014 r.                                                                           Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

 7.00 – Za ++ Elżbietę i Karola Kaps, syna Bernarda, ++ rodziców z obu stron oraz ++ z pokrewieństwa
17.00 – Szkolna: W intencji dzieci naszej parafii i ich rodzin
18.00 – W intencji członków Rodziny Radia Maryja i Telewizji TRWAM

PIĄTEK  21 listopada 2014 r.                                                                                             Wspomnienie Ofiarowania NMP

 7.00 – Za ++ zalecanych
 9.00 - Pogrzebowa: Za + Marię Patola
13.00 - Pogrzebowa: Za + Ewę Madej /urna/
18.00 – Za ++ Cecylię i Huberta Palowskich oraz ++ z pokrewieństwa

SOBOTA  22 listopada 2014 r.                                                                                                     Wspomnienie św. Cecylii

 7.00 – W intencji Beaty Dziura, z okazji 25 rocznicy urodzin
16.00 – W intencji Ministrantów i Dziewczęcej Służby Ołtarza z okazji patronalnego Święta
17.00 – ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU
18.00 – Za + mamę Łucję Zgoda, teściów Jana i Krystynę Muras oraz ++ z pokrewieństwa

NIEDZIELA  23 listopada 2014 r.                                                                                   UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

 7.00 – Za ++ Rozalię, Halinę, Józefa i Jana Kusztal
 9.00 – W intencji Mariana Wielek, z okazji 50 rocznicy urodzin /TE DEUM/
 11.00 – W intencji Felicjana Wieczorke, z okazji 65 rocznicy urodzin, żony Weroniki oraz córki Aurelii z rodziną
 15.30 – NIESZPORY NIEDZIELNE
16.00 – Za + Ludwika Pastuszka, w 10 rocznicę śmierci, rodziców z obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące
16.00 – W intencji Scholii Parafialnej z okazji patronalnego Święta


                                                             
                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                                     XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A.
                                                 16 LISTOPADA 2014


1. Dziś przeżywamy w Liturgii XXXIII Niedzielę zwykłą w Roku Liturgicznym. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne
   na godz. 15.30.

2. Dziś obchodzimy w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Modlitwie polecamy organistów, scholę i kantorów
    naszej parafii.

3. Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” – o godz. 11.00 nastąpi poświecenie i wręczenie Skarbczyków dzieciom przygotowującym
   się do I Komunii św.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w środę 19 listopada od godz. 17.00 a na zakończenie modlitwy do M.B. Nieustającej
    Pomocy.

5. Msza św. szkolna w czwartek 20 listopada o godz. 17.00.

6. Adoracja sobotnia od godz. 17.00 prowadzona będzie przez członków Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej. W tym czasie
    okazja do Spowiedzi świętej.

7. Dziś kolekta specjalna przeznaczona na trwający remont holu prowadzącego do salek pod probostwem.

8. W przyszłą niedzielę 23 listopada kolekta na potrzeby naszej Archidiecezji, zaś przed kościołem przeprowadzona zostanie
    przez młodzież zbiórka na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

9. Za tydzień w niedziele 23 listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu, nastąpi
   zakończenie Metropolitalnego Święta Rodziny.

10. Za dwa tygodnie w niedzielę 30 listopada, rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, popularnie zwane kolędą. Plan
     tegorocznej kolędy opublikujemy w najbliższym numerze naszej gazetki „Królowa Polski”, w niedzielę 23 listopada oraz
     na naszej stronie internetowej (www.parafia-podlesie.pl). Również w roku bieżącym, w Adwencie chodzić będziemy w II, III i IV
     piątek Adwentu od godz. 16.00 oraz w soboty i w niedziele od godz. 15.00.

11. Planujemy Pielgrzymkę do Francji, w dniach 17-26 sierpnia 2015 roku. W programie Sanktuaria i Bazyliki Paryża oraz
    Opactwa Normandii z Lisieux i Mont Saint Michel. Podróż samolotem do Paryża i Autokarem do Normandii.
    Orientacyjny koszt 3.500 zł. Pierwsze spotkanie informacyjne w środę 26 listopada 2014 roku, o godz. 19.00 w salce
    parafialnej.

12. Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, we wtorek wspomnienie bł. Karoliny
    Kózkówny; w środę wspomnienie bł. Salomei; w czwartek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; w piątek wspomnienie
    Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i w sobotę wspomnienie św. Cecyli.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki
    „Królowa Polski”. Apostolstwo Chorych gratisowo, do odebrania z zakrystii.

14. Niech nam wszystkim Pan Bóg obficie błogosławi umacniając łaską w pomnażaniu naszych ewangelicznych talentów.


                             Zapowiedzi przedślubne
: Sojka Damian z Podlesia i Sobota Anna z Piotrowic /2/

 

 


CHMURA TAGÓW

Rzymskokatolicka parafia Matki Boskiej

Częstochowskiej w Katowicach - Podlesiu,

Katowice, Podlesie, wiara, parafia, kościół, 

Archidiecezja Katowice

MSZE ŚWIĘTE

  Niedziela i Święta:
 7.00, 9.00, 11.00, (14.00) 16.00

 

  W tygodniu:
 7.00, 18.00

KANCELARIA PARAFIALNA

  Poniedziałek, Czwartek:
 7.30 - 9.00

 

  Wtorek, Piątek:
 16.00-17.30

 

  Środa:
 Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

  Adres:
Piotra Michałowskiego 9 | 40-748 | Katowice

 

  Telefon:
0 32 / 202-97-12 

 

  E-mail:
proboszcz@parafia-podlesie.pl
strony internetowe katowice
Copyright © 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności