WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (27 LISTOPADA 2022)

Dziś w Kościele rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa.

I Niedzielę Adwentu to Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji.

Dziś w parafii tradycyjnie rozpoczynamy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Od jutra rozpoczynamy Roraty. Msze św. Roratnie odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 6.45. Dzieci otrzymywać będą obrazki, a te które będą uczestniczyć systematycznie i sumiennie otrzymają na zakończenie Rorat pamiątkowe Dyplomy. Hasłem tegorocznych Rorat będą słowa:Z narodzenie Jezusa było tak...”.

Roraty dla przedszkolaków w piątki o godz. 18.00.

Katecheza dla Rodziców oraz dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w czwartek 1 grudnia o godz. 19.00. Dzieci w salce, a Rodzice w kościele. Poświęcenie medalików i krzyżyków w najbliższą Niedzielę 4 grudnia, w czasie Mszy św. „rodzinnej”,
o godz. 11.00.

W piątek 2 grudnia będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Jana Franciszka Machy, prezbitera i męczennika.

W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek miesiąca, z nabożeństwem w intencji powołań, na zakończenie Mszy św. wieczornej, I piątek miesiąca, z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. porannej oraz I sobotę miesiąca z Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP, o godz. 6.30 i Mszą św. „wynagradzającą” o godz. 16.00., a po niej Adoracja od 16.45, z rozważaniem jednej z Tajemnic Różańcowych oraz Różaniec z Bractwem od 17.00.

Spowiedź dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca, od godz. 17.00. Msza św. w intencji dzieci pierwszo-komunijnych i wczesno-komunijnych w I piątek o 18.00.

Msza św. Roratnia, w intencji młodzieży, szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VIII,
w I piątek 2 grudnia o godz. 19.00.

W sobotę 3 grudnia udamy się do chorych z posługą sakramentalną, od godz. 10.00. Zgłoszenia z zakrystii.

W Niedzielę 4 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki naszej Archidiecezji. Msza św. „Barbórkowa” w intencji Górników i ich rodzin będzie odprawiona o godz. 9.00.

Katecheza dla dorosłych została przeniesiona na drugi czwartek miesiąca, na 8 grudnia.

Dziś kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II, na ul. Kryształowej. Za tydzień kolekta na ogrzewanie, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za ofiary i przelewy oraz wszelką troskę o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dopiero od II Niedzieli Adwentu u Pań z Koła Charytatywnego można będzie nabywać opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla ubogich.

Parafialny kalendarz ścienny na rok 2023 – „cegiełka” (w cenie 14 zł) można będzie nabywać dopiero od II Niedzieli Adwentu, czyli za tydzień.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny z kalendarzem, Mały Gość Niedzielny, nasza parafialna gazetka Królowa Polski oraz miesięcznik Staś dla dzieci.