WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (26 MARCA 2023)

Dziś w Liturgii V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy jego II część, mającą charakter pasyjny. Od dziś do Liturgii Męki Pańskiej Wielkiego Piątku, zgodnie ze starochrześcijańskim zwyczajem krzyże z figurą ukrzyżowanego pozostawiamy zasłonięte.

Zapraszamy dziś do udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. Krzysztof Szota. Początek o godz. 15.15.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, w piątki, o godz. 17.15. Od godz. 17.00 odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Formularze „zalecek” są do pobrania przy wyjściu z kościoła. Po czytelnym ich wypełnieniu, przynosimy do zakrystii.

Wszystkich chętnych do wzięcia aktywnego udziału w Triduum Paschalnym, poprzez podjęcie określonych posług, zwłaszcza w czasie Liturgii Słowa oraz do pełnienia w parafii posługi lektora i kantora, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę 29 marca, na 19.30 do salki.

W czwartek 30 marca, po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45, zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w tematyce wiary.

W najbliższy piątek 31 marca o godz. 19.00 wyruszy sprzed naszego kościoła Droga Krzyżowa ulicami Podlesia. Podążymy w stronę cmentarza, obejdziemy cmentarz i wrócimy pod kościół. Zachęcam do udziału dorosłych, młodzież i dzieci. Rozważania przygotuje Domowy Kościół.

Dnia 1 kwietnia przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, na godz. 6.30 oraz do udziału we Mszy św. „wynagradzającej” o godz. 16.00, a po niej do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu z rozważaniem jednaj z Tajemnic Różańcowych oraz wspólną Modlitwą Różańcową animowaną przez Bractwo Różańcowe.

Za tydzień 2 kwietnia przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W czasie Mszy św. błogosławić będziemy palmy, a w czasie Mszy św. „rodzinnej” ruszymy z procesją z palmami, na rozpoczęcie Liturgii Mszy św. Prosimy o przyniesienie palm.

Młodzież – Rycerze św. Franciszka proponować będą palmy. Zachęcamy także do nabywania świec paschalików” na stół wielkanocny, w cenie 10 zł.

Dziś kolekta na ogrzewanie kościoła, salek i probostwa. Za tydzień 2 kwietnia, w Niedzielę Palmową, kolekta na potrzeby parafii. Za wszelkie przejawy troski o parafię oraz wsparcie finansowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dziś po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, Panie z Koła Charytatywnego przeprowadzają zbiórkę na pomoc Ukrainie.

Przygotujemy cztery duże paczki dla Ukrainy, z rzeczami potrzebnymi do codziennego życia. Chętni sfinansowania owych paczek mogą dokonać przelewu na nasze parafialne konto,
w wysokości 50/100 zł, z dopiskiem „Ukraina”.

Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu nad Bugiem, w dniach: 11-13 maja (czwartek-piątek-sobota). Mamy jeszcze 5 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.

Planujemy pielgrzymkę do Francji, w dniach: 26.09.23 03.10.23. Mamy jeszcze 12 wolnych miejsc. Zapisy u ks. Proboszcza.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.