WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (7 MAJA 2023)

Dziś obchodzimy w Kościele V Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godz. 15.30.

Dziś Uroczystość Pierwszej Komunia św. uczniów klas III, w dwóch grupach: w czasie Mszy św. o godz. 11.00 – klasa III B oraz o godz. 12.30 – klasy III A i III C. Majowe Nabożeństwo dziękczynne tych dzieci o godz. 17.00.

Dziś rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu diakoni z WŚŚD. Przyszłych Neoprezbiterów polecamy modlitwie. Święcenia kapłańskie 8 diakonów odbędą się w sobotę 13 maja, o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.

Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych odprawianych codziennie – w tygodniu o 17.30, a w Niedziele o 15.30.

W poniedziałek 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, jednego z głównych Patronów Polski. Zachęcamy do udziału we Mszy św. tego dnia.

We wtorek 9 maja, w czasie Mszy św. o godz. 19.00, młodzież klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania, z rąk ks. Biskupa Adama Wodarczyka. Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej i ich rodziny polecamy modlitwie.

Próba generalna kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami odbędzie się w poniedziałek 8 maja o godz. 19.30.

W środę 10 maja zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy na 17.00 oraz na Nabożeństwo Majowe, z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, na 17.30.

W środę 10 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji misjonarza werbisty, pochodzącego z Podlesia, o. Mariusza Kubisty, z okazji 15 rocznicy święceń prezbiteratu. Polecamy Go modlitwie i zachęcamy do udziału.

Spotkanie organizacyjnie uczestników pielgrzymki do Francji (26.09-03.10.2023), odbędzie się w środę 10 maja o godz. 19.30 w salce. Przynosimy zaliczkę (1.500 zł). Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

W sobotę 13 maja w liturgiczne wspomnienie NMP Fatimskiej przypada 105 rocznica pierwszego z Objawień Fatimskich. Tradycyjnie tego dnia zapraszamy do udziału w modlitewnym „Wieczorze Fatimskim”. Rozpoczniemy Nabożeństwem Majowym o godz. 17.30, potem Msza św. i intencji czcicieli Matki Bożej i członków Bractwa Różańcowego o godz. 18.00, po niej Różyniec Fatimski, a po nim Procesja z Figurą NMP Fatimskiej i ze świecami oraz Apel Jasnogórski.

W Niedzielę 14 maja o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji franciszkanina pochodzącego z Podlesia, o. Wawrzyńca Jaworskiego, z okazji 30 rocznicy święceń prezbiteratu. Polecamy Go modlitwie i zachęcamy do udziału.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej. Za wielorakie przejawy troski o parafię, składane ofiary oraz przelewy bankowe składamy szczere i serdeczne Bóg zapłać!

W czwartek 11 maja rusza Parafialna Pielgrzymka do Kodnia. Wyjazd o godz. 6.00 rano z parkingu przy kościele. Powrót w sobotę 13 maja o około godz. 22.00. Grupę 42 pielgrzymów wraz z ks. Proboszczem polecamy modlitwie.

W poniedziałek 15 maja, nasz Proboszcz, ks. dr Jacek Plech, będzie obchodził 30 rocznicę święceń prezbiteratu. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00. Polecamy modlitwie ks. Proboszcza oraz kapłanów z Jego rocznika święceń 1993.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski. Apostolstwo Chorych gratis.