WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (14 MAJA 2023)

Dziś obchodzimy w Kościele VI Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godz. 15.30.

Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych odprawianych codziennie – w tygodniu o 17.30, a w Niedziele o 15.30.

W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia (15-17 maja) przypadają dni modlitw o urodzaje, zwane Dniami Krzyżowymi. W tych dniach po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45 ruszać będziemy do krzyża misyjnego, z procesją błagalną.

W poniedziałek 15 maja, nasz Proboszcz, ks. dr Jacek Plech, będzie obchodził 30 rocznicę święceń prezbiteratu. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00. Polecamy modlitwie ks. Proboszcza oraz kapłanów z Jego rocznika święceń 1993.

We wtorek 16 maja przypada Święto św. Andrzeja Boboli.

W środę 10 maja zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy na 17.00 oraz na Nabożeństwo Majowe, z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, na 17.30.

Dnia 19 maja przypada trzeci piątek miesiąca, w którym tradycyjnie, rano, po Mszy św., ok. godz. 7.45 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Od piątku 19 maja rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Tego dnia nasz Metropolita, ks. Arcybiskup Wiktor Skworc obchodzić będzie 75 rocznicę urodzin.

W przyszłą Niedzielę 21 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Tego dnia w katedrze w Katowicach zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje Jubileusze Małżeńskie.

W Niedzielę 21 maja, nasz Wikariusz, ks. Paweł Ścibor będzie obchodził 7 rocznicę święceń prezbiteratu. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 9.00. Polecamy ks. Pawła życzliwej modlitwie.

Dziś kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej. Za tydzień kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji witraży. Za wielorakie przejawy troski o parafię, składane ofiary oraz przelewy bankowe składamy szczere i serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski. Apostolstwo Chorych gratis.