Ofiara na parafię
Transmisja

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (21 MAJA 2023) 

Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy odprawiamy w ramach Nabożeństw Majowych.

 

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Majowe z nowenną do Ducha Świętego, na godz. 15.30.

 

Dziś w katedrze w Katowicach o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje Jubileusze Małżeńskie. Polecamy ich modlitwie.

 

Od dziś przeżywać będziemy tydzień modlitw w intencji małżonków przeżywających swoje Jubileusze małżeńskie. Dziś rozpoczynamy Metropolitalne Święto Rodziny.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych odprawianych codziennie, w tygodniu o godz. 17.30, a w Niedziele o godz. 15.30.

 

 

W środę 24 maja zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00 oraz na Nabożeństwo Majowe, z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego, na godz. 17.30.

 

W czwartek 25 maja po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45, kolejna Katecheza dla dorosłych w temacie wiary.

 

W przyszłą Niedzielę 28 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

W przyszłą Niedzielę 28 maja odbędzie się kolejna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich. Zachęcamy naszych parafian do licznego udziału w tym niezwykłym wydarzeniu religijnym. Dojazd indywidualnie, jak co roku.

 

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji witraży. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, zwłaszcza na pokrycie pokaźnych kosztów energii elektrycznej. Za wielorakie przejawy troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada 8 czerwca. Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie ulicami: Michałowskiego, Trojoka, Malczewskiego, Marzanny, Malwy i ponownie Trojoka i Michałowskiego. W roku bieżącym zakończymy procesję w naszym parafialnym kościele. Ołtarze tradycyjnie przygotują Grupy Parafialne, przy pomocy parafian zamieszkujących w pobliżu miejsc ołtarzy. Spotkanie organizacyjne w sprawie ołtarzy oraz haseł odbędzie się we wtorek 23 maja, o godz. 19.00.

 

W Boże Ciało, 8 czerwca, tradycyjnie odbędzie się Festyn „Kole Fary”. Jak co roku prosimy o przynoszenie fantów i gadżetów oraz pluszaków i zabawek dla dzieci do zabawy loteryjnej. Więcej szczegółów za tydzień.

 

Po Bożym Ciele, w dniach 9-11 czerwca (piątek-sobota-Niedziela) organizujemy po raz drugi Dni Skupienia i Integracji w Kokotku. Zachęcamy wszystkich parafian zainteresowanych aktywnym zaangażowaniem w tworzenie żywego kościoła w parafii do udziału w tym wyjeździe. Szczególne zaproszenie kierujemy w stronę członków Rady Parafialnej oraz członków grup formacyjnych. Mamy zarezerwowanych 45 miejsc. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio
u ks. Proboszcza.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski. Apostolstwo Chorych gratis.