WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (28 MAJA 2023)

Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Dziś odbywa się Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich. Zachęcamy naszych parafian do włączenia się w nią poprzez media: TVP Katowice, TVP Polonia, Radio Katowice lub Radio eM. Naszych pielgrzymów wspieramy modlitwą.

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Majowe na godz. 15.30.

W przyszłą Niedzielę 4 czerwca przypada Uroczystość Przenajświętszej Trójcy.

Dziś kolekta na potrzeby parafii, zwłaszcza na pokrycie pokaźnych kosztów energii elektrycznej. Kolekta przyszłej niedzieli (4 czerwca) na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszelkie przejawy troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada 8 czerwca. Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie ulicami: Michałowskiego, Trojoka, Malczewskiego, Marzanny, Malwy i ponownie Trojoka i Michałowskiego. W roku bieżącym zakończymy procesję w naszym parafialnym kościele. Ołtarze tradycyjnie przygotują Grupy Parafialne, przy pomocy parafian zamieszkujących w pobliżu miejsc ołtarzy. Pierwszy ołtarz zbudują członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, na ul. Malczewskiego (koło numeru 18). Drugi ołtarz postawi Oaza Rodzin przy ul. Marzanny (na parkingu za cmentarzem). Trzeci ołtarz zbudują Przyjaciele Misji i Rodzina Radia Maryja przy ul. Malwy (między numerami 13 i 15). Czwarty ołtarz postawi Bractwo Różańcowe na skrzyżowaniu ulic Michałowskiego i Trojoka (przy parkingu).

W Boże Ciało, 8 czerwca, tradycyjnie odbędzie się Festyn „Kole Fary”. Jak co roku prosimy o przynoszenie fantów i gadżetów oraz pluszaków i zabawek dla dzieci do zabawy loteryjnej. Na scenie wystąpią: BIG-BAND Pana Kaszuby oraz FAMILIA NOSTRA. Będzie także mikrofon dla wszystkich, dyskoteka, aukcje, zabawa loteryjna z każdym wygranym losem i nagrodą główną w postaci telewizora i innymi nagrodami dla dzieci i dorosłych, jak co roku. Na ogrodzie gastronomia (bigos, grochówka, grill, kołocz i napoje), zawody sportowe i „dmuchańce” dla dzieci (gratis) oraz wystawa ptactwa i strzelnica. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Zachęcamy Was drodzy parafianie do finansowego wsparcia organizacji Festynu. Dochód z Festynu chcemy przeznaczyć na przygotowanie budowy Domu Parafialnego.

Po Bożym Ciele, w dniach 9-11 czerwca (piątek-sobota-Niedziela) organizujemy Dni Skupienia i Integracji w Kokotku. Szczególne zaproszenie kierujemy w stronę członków Rady Parafialnej oraz członków grup formacyjnych. Koszt jednej doby z pełnym wyżywieniem 130 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Proboszcza.

W sobotę 10 czerwca, nasza Ochotnicza Straż Pożarna obchodzić będzie 120 rocznicę istnienia. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 14.00 z naszym kościele. Tego dnia dokonamy poświęcenia nowej figury św. Floriana oraz zbierzemy kolektę na pokrycie kosztów jej zakupu.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.