Ofiara na parafię
Transmisja

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (4 CZERWCA 2023) 

W środę 31 maja, w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Papież Franciszek przyjął rezygnację odchodzącego na emeryturę Metropolity Katowickiego Arcybiskupa Wiktora Skworca, który po 12 latach posługi w naszej Archidiecezji osiągnął wiek emerytalny. Papież mianował dotychczasowego Koadiutora, Arcybiskupa Adriana Galbasa nowym Metropolitą Katowickim. Naszego nowego Metropolitę Arcybiskupa Adriana oraz Arcybiskupa Seniora Wiktora otaczamy życzliwą modlitwą.

 

Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. 

 

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Czerwcowe, z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, na godz. 15.30.

 

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada 8 czerwca. Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie ulicami: Michałowskiego, Trojoka, Malczewskiego, Marzanny, Malwy i ponownie Trojoka i Michałowskiego. Pierwszy ołtarz zbudują członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, na ul. Malczewskiego (koło numeru 18). Drugi ołtarz postawi Oaza Rodzin przy ul. Marzanny (na parkingu za cmentarzem). Trzeci ołtarz zbudują Przyjaciele Misji i Rodzina Radia Maryja przy ul. Malwy (między numerami 13 i 15). Czwarty ołtarz postawi Bractwo Różańcowe na skrzyżowaniu ulic Michałowskiego i Trojoka (przy parkingu). Śpiew w trakcie procesji animować będzie Orkiestra Górnicza pod dyr. Pana Mirosława Kaszuby.

 

W Boże Ciało, 8 czerwca, tradycyjnie odbędzie się Festyn „Kole Fary”. Jak co roku prosimy o przynoszenie fantów i gadżetów oraz pluszaków i zabawek dla dzieci do zabawy loteryjnej. Na scenie wystąpią: BIG-BAND Pana Kaszuby oraz FAMILIA NOSTRA. Będzie także mikrofon dla wszystkich, dyskoteka, aukcje, zabawa loteryjna z każdym wygranym losem i nagrodą główną w postaci telewizora i innymi nagrodami dla dzieci i dorosłych, jak co roku. Na ogrodzie gastronomia (bigos, grochówka, grill, kołocz i napoje), zawody sportowe i „dmuchańce” dla dzieci (gratis) oraz wystawa ptactwa i strzelnica. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Zachęcamy Was drodzy parafianie do finansowego wsparcia organizacji Festynu. Dochód z Festynu chcemy przeznaczyć na przygotowanie budowy Domu Parafialnego.

 

Dni Skupienia i Integracji w Kokotku. z powodu słabej frekwencji, spowodowanej mało dogodnym terminem, przenosimy na jesień.

 

W najbliższą sobotę 10 czerwca, nasza Ochotnicza Straż Pożarna obchodzić będzie 120 rocznicę istnienia. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 14.00 z naszym kościele. Tego dnia dokonamy poświęcenia nowej figury św. Floriana oraz zbierzemy kolektę na pokrycie kosztów jej zakupu.

 

Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W Boże Ciało kolekta na organizację Festynu, zaś w przyszłą Niedzielę, 11 czerwca kolekta na potrzeby parafii. Za wszelkie przejawy troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Organizujemy pielgrzymkę do Francji, w dniach 26 września do 3 października. W programie pięć dni w Paryżu. Mamy jeszcze ostatnie dwa wolne miejsca. Zachęcamy do udziału. Informacje u ks. Proboszcza.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.