OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, ROK C 8 MAJA 2016

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe z Nowenną do Ducha Świętego o godz. 15.30.
  2. Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu 11 maja w ciszy od 17.00. Od 17.30 Nabożeństwo Majowe z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek 13 maja, przypada 99 rocznica pierwszego objawienia NMP w Fatimie. Tego dnia odprawimy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – Różaniec Fatimski ok. godz. 18.45, a po nim Procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej dokoła kościoła. Serdecznie zapraszamy i prosimy o przyniesienie świec.
  4. W piątek 13 maja nasz Wikariusz, ks. Marcin Matonóg obchodzi 10 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji na godz. 18.00. Zaś w najbliższą niedzielę 15 maja ks. Proboszcz obchodzi 23 rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. w Jego intencji o godz. 20.00. Modlitwą wspieramy naszego Jubilata. Naszych duszpasterzy polecamy modlitwie parafian.
  5. Sobotnią Adorację 14 maja poprowadzą członkowie Bractwa Różańcowego. Początek o godz. 17.00, a od godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.
  6. W przyszłą sobotę 14 maja, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na wielkanocne nabożeństwo Droga Światła, na godzinę 20.00. Czuwanie zakończy Apel Jasnogórski.
  7. W przyszłą Niedzielę 24 maja obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przez cały tydzień trwać będzie nowenna do Ducha Świętego przed tą Uroczystością.
  8. Przedstawicieli rodzin przyjmujących młodzież w ramach Światowych Dni Młodzieży w lipcu b.r. zapraszamy na spotkanie modlitewno-organizacyjne w niedzielę 15 maja do kościoła na godz. 17.00. Prosimy o telefoniczną informację o ewentualnej niemożności przybycia na to ważne spotkanie.
  9. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które odprawiamy codziennie: w niedziele i Święta o godz. 15.30, a w tygodniu o godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
  10. U wejścia do kaplicy bocznej obok zakrystii umieściliśmy skarbonę, do której składać można ofiary na przygotowanie ołtarzy na procesją Bożego Ciała na dzień 26 maja.
  11. Prosimy indywidualnych darczyńców o finansowe wsparcie III Festynu Parafialnego „Kole Fary”, który jak wiemy odbędzie się w Boże Ciało 26 maja. Prosimy także o ofiarowanie fantów na zabawę loteryjną.
  12. Trwa w naszej parafii peregrynacja relikwii bł. ks. Michała Sopoćko. Zachęcamy rodziny naszej parafii o włączenie się w peregrynację. Zapisy w zakrystii.
  13. Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne z Katowicach. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolejna kolekta specjalna na nowe ławki do naszego kościoła.
  14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego, Apostolstwa Chorych oraz naszej parafialnej gazetki: Królowa Polski.