OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy publicznie odmówią hymn: „Przybądź Duchu Stworzycielu” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Majowe na godz. 15.30.
  2. Dziś młodzież zaangażowana w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży po Mszach św. przed kościołem sprzedawać będzie gadżety związane z ŚDM w Krakowie. Dochód przeznaczony będzie na sfinansowanie udziału w spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem.
  3. Jutro w poniedziałek 16 maja obchodzimy w Kościele Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.
  4. Od jutra rozpoczyna się w Kościele tak zwany Okres Zwykły w Roku Liturgicznym.
  5. Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu dnia 18 maja w ciszy od 17.00, zaś o godz. 17.30 Majowe z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek 19 maja Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  7. W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną na godz. 17.00.
  8. Sobotnią Adorację 21 maja poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciele Misji. Początek o godz. 17.00, a od godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.
  9. W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  10. Uroczystość Bożego Ciała przypada w roku bieżącym 26 maja. Będzie to pierwszy akt uroczystego świętowania 95-lecia poświęcenia naszego parafialnego kościoła.
  11. Przypominamy, że tegoroczna Procesja Bożego Ciała podąży ulicami: Michałowskiego, Uniczowską, Zaopusta i Niezapominajek do granic parafii z Tychami. Ołtarze zbudowane zostaną w następujących miejscach: pierwszy przy krzyżu obok Poczty, drugi przy kapliczce na drzewie obok starego mostu, trzeci za torami na wysokości „Baszty”, czwarty na wysokości nowego osiedla „Niezapominajek”, a zakończenie na granicy. Prosimy parafian zamieszkałych w okolicach tych miejsc o włączenie się w budowanie poszczególnych ołtarzy.
  12. U wejścia do kaplicy bocznej obok zakrystii umieściliśmy skarbonę, do której składać można ofiary na przygotowanie ołtarzy na procesją Bożego Ciała na dzień 26 maja.
  13. Prosimy indywidualnych darczyńców o finansowe wsparcie III Festynu Parafialnego „Kole Fary”, który jak wiemy odbędzie się w Boże Ciało 26 maja. Prosimy także
    o ofiarowanie fantów na zabawę loteryjną.
  14. Trwa w naszej parafii peregrynacja relikwii bł. ks. Michała Sopoćko. Zachęcamy rodziny naszej parafii o włączenie się w peregrynację. Zapisy w zakrystii.
  15. Dziś kolejna kolekta specjalna na nowe ławki do naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta powinowata.
  16. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które odprawiamy codziennie:
    w niedziele i Święta o godz. 15.30, a w tygodniu o godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
  17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki: Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Sowa Marek z Piotrowic i Krzyżowska Viktoria z Podlesia (3)

Gruszka Marcin z Kostuchny i Ptaszny Natalia z Podlesia (3)

Gałuszka Tomasz z Podlesia i Płonka Anna z Bielska Białej (1)