OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś X Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Zapraszamy dziś na Godzinę Miłosierdzia na godz. 15.00, którą poprowadzą
członkowie Rodziny Radia Maryja.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy 10 czerwca od 17.00. Modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 17.45.

W najbliższy czwartek 9 czerwca nie będzie Mszy św. „szkolnej”, ze względu na to, że dzieci będą uczestniczyły w święcie szkoły.

Adorację sobotnią 11 czerwca od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Bractwa Różańcowego. Zachęcamy do skorzystania z okazji
do spowiedzi św.

Dziś kolekta na potrzeby Archidiecezji. Za tydzień 12 czerwca kolekta na Wydział Teologiczny UŚ oraz na Światowe Dni Młodzieży
w Krakowie.

W poniedziałek 13 czerwca w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy tradycyjnie odbędzie się w parafii Dzień Chorych.
Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 9.00, a po niej w salce tradycyjne spotkanie przy stole. Prosimy o umożliwienie
naszym chorym udziału w tym wydarzeniu.

Również w poniedziałek 13 czerwca odprawimy Nabożeństwo Fatimskie: rozpoczniemy Mszą św. w intencji czcicieli NMP o godz. 18.00,
potem Różaniec Fatimski ok. godz. 18.45, a po nim Procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej dokoła kościoła ze świecami.

Organizujemy wyjazd do Częstochowy na spotkanie Ojca Świętego Franciszka z Polakami w czwartek 28 lipca b.r. Jest to wyjazd dla dorosłych.
Lista i zapisy w zakrystii.

Wydział Duszpasterski przygotował na Jubileuszowy Rok Miłosierdzia „paszport pielgrzyma”. Można go otrzymać w zakrystii. Jest on dla tych,
którzy zechcą nawiedzać kościoły jubileuszowe z bramą miłosierdzia ustanowione przez naszego Metropolitę na ten rok. Na paszporcie
jest miejsce na pieczątki z poszczególnych parafii oraz ich spis.

Przedłużamy okres zgłaszania się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w grupie zorganizowanej. Zapisało się już 16 młodych ludzi.

Zapisy trwają do wtorku 7 czerwca.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki:
Królowa Polski. Jest także nowy numer Apostolstwa Chorych do zabrania gratis dla naszych chorych i starszych parafian.

Zapowiedzi przedślubne:

Sapała Wojciech z Porąbki i Markowiak Katarzyna z Podlesia (3)

Mazur Michał z Podlesia i Mężyk Anna z Wrocławia (3)

Gracka Jacek z Zarzecza i Grzelka Joanna z Podlesia (3)