OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś w Liturgii XIX Niedziela Zwykła. Pamiętamy, iż w wakacje nie odprawiamy w kościele Nieszporów.
Nie ma także Mszy św. o 16.00.

W miesiącu sierpniu, zachęcamy do trzeźwości i abstynencji. W parafialnej Księdze trzeźwości można wpisywać czasową
abstynencję, podejmowaną ze względu na tych, którzy nadużywają alkoholu – jako zadośćuczynienie za zło które z tego się rodzi!

Zapraszamy do udziału w środowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. porannej, do godz. 9.00.
Zakończy ją krótkie nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45.

Adoracja sobotnia od godz. 17.00, prowadzona przez Bractwo Różańcowe i okazja do spowiedzi.

Sobota 13 sierpnia to „Dzień Fatimski”. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji czcicieli Matki Bożej,
a od godz. 19.00 Różaniec Fatimski, po nim procesja z figurą MNP Fatimskiej i płonącymi świecami.
Całość zakończy Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.

Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W minionym tygodniu w parafii gościliśmy dodatkowo grupę 21 młodych pielgrzymów z Sierra Leone
z o. Johnboulem /Dżonbulem/. Gościło ich 10 rodzin z naszej wspólnoty parafialnej. Chciałbym wszystkim wyrazić
wdzięczność za piękne świadectwo dyspozycyjności, gościnności i dobroci. Okazaliśmy pełną gotowość
do pełnienia uczynków miłosierdzia „w porę i nie w porę”.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, WPiS oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Wróbel Damian z Podlesia i Garbacz Marta z Mysłowic (3)

Gawliczek Bartłomiej z Podlesia i Waluga Agnieszka z Paniówek (3)

Świątek Tomasz z Podlesia i Lekston Aleksandra z Tychów (3)

Lamczyk Marcin z Skrbeńska i Budniok Martyna z Podlesia (2)

Biela Krzysztof z Podlesia i Wróblowska Urszula z Podlesia (1)

Wandzel Tomasz z Giszowca i Czempka Patrycja z Podlesia (1)