1. Dziś przeżywamy w Liturgii Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej.
  2. Zapraszamy dziś na 15.00, na Godzinę Miłosierdzia, którą poprowadzi „czwartkowa” wspólnota modlitewna.
  3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętamy szczególnie
    o misjonarzach i misjonarkach.
  4. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych codziennie o godzinie 17.15.
    W Niedziele o godz. 17.00 – po Mszy św. popołudniowej, zaś w czwartki z udziałem dzieci od godz. 17.00.
  5. Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” dokonamy poświęcenia i wręczenia różańców dzieciom przygotowującym się
    do Pierwszej i Wczesnej Komunii św.
  6. W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zaś od godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.
  7. W czwartek zapraszamy do naszego kościoła na spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym
    Sakramentem. Początek o godz. 20.00.
  8. Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 22 października od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Rodziny Radia
    Maryja i Przyjaciele Misji.
  9. Dziś kolekta specjalna na spłatę kolejnej raty za nowe ławki, z których już od kilku miesięcy korzystamy w naszym kościele.
    Za tydzień kolekta na Misje.
  10. W minionym tygodniu odbyła się parafialna pielgrzymka Do źródeł chrzcielnych naszej Ojczyzny z okazji 1050-lecia
    chrztu Mieszka I. 100 parafian udało się do Lichenia, Gniezna, Pól Lednickich i Poznania, by tam dziękować za dar chrztu św.
    i wypraszać dla naszej parafii potrzebne łaski.
  11. Pierwsze po wakacjach spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższy czwartek
    20 października o godz. 19.30 na probostwie. Członków Rady serdecznie zapraszamy.
  12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych.
    Od dzisiaj można składać w zakrystii tak zwane „zalecki”. Formularze tradycyjnie do zabrania przy wyjściu z kościoła.
  13. Zachęcamy do sprawdzenia w kancelarii parafialnej czy opłacone sa miejsca grobowe naszych bliskich.
  14. Zachęcamy do rychłego rozpoczęcia porządkowania grobów na naszym parafialnym cmentarzu i nie odkładania tego
    na ostatnią chwilę.
  15. Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Antiochii; we wtorek Święto św. Łukasza,
    ewangelisty; w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, zaś w sobotę wspomnienie św. Papieża Jana Pawła II.
  16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki
    „Królowa Polski”.