OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.    Dziś przeżywamy w Kościele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy
        Akt oddania Ojczyzny Chrystusowi Królowi.

2.    Dziś w Katedrze w czasie Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi uroczyste zakończenie II Synodu naszej Archidiecezji.

3.    Dziś o godz. 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia, prowadzoną przez młodzież oazowa naszej parafii.
    W trakcie nabożeństwa dokonamy aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

4.    Jutro 21 listopada rusza listopadowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zbiórka o godz. 15.30 na parkingu.
     Wyjazd o godz. 15.45. W programie Msza św. w kaplicy cudownego obrazu o godz. 17.30, przejście przez Bramę Miłosierdzia,
     różaniec, nawiedzenie Krypt Grobowych i na zakończenie Apel Jasnogórski. Powrót ok. godz. 23.00. Koszt 30 zł.

5.    W środę zapraszamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Początek o 17.00, a od godz. 17.45 tradycyjne
    modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6.    Sobotnią Adoracje Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
    Od 17.00 okazja do Spowiedzi Świętej.

7.  We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można się będzie zaopatrzyć w opłatki i świece
    Caritas na stół wigilijny.

8.  Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, rozpocznie się nowy Rok Liturgiczny. Dzień ten obchodzony jest jako Niedziela
   Trzeźwości. Tego dnia, na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy modlitwę przyjęcia duchowej adopcji
   dziecka poczętego. Chętni będą mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

9.  W niedzielę 27 listopada, rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, popularnie zwane kolędą.
    Plan tegorocznej kolędy znajduje się w gablotach, w naszej gazetce parafialnej „Królowa Polski”
     i na naszej stronie internetowej, w zakładce 'START'.

W Adwencie z kolędą chodzić będziemy we wszystkie cztery niedziele oraz w 2, 3 i 4 piątek i sobotę Adwentu.
     W piątki od godz. 15.00, zaś w soboty i niedziele od godz. 15.00.
     Rozpoczniemy od ulic: Rezedowej, Marzanny, Kwiatów Polskich i Niezapominajek.

10.  Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach, które odprawiać będziemy od poniedziałku
     do soboty, o godz. 6.45.

11.  Dziś kolekta na potrzeby Archidiecezji, a przy wyjściu z kościoła po Mszach św. zbiórka na Fundację Papieską Pomoc
      Kościołowi w Potrzebie.

12.  Za tydzień 27 listopada kolekta specjalna na spłatę kolejnej raty za nowe ławki.

13.   Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego z lampionem
     adwentowym oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

Na ostatni tydzień roku liturgicznego niech nam wszystkim Pan Bóg obficie błogosławi.