1. Dziś przeżywamy w Kościele Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  2. Zapraszamy na Nieszpory Kolędowe na godz. 15.30.
  3. Jutro Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W drugi dzień Świąt Msze św. odprawimy
    o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00 oraz dodatkowo Mszę św. chrzcielną o godz. 14.00.
  4. W drugi Dzień Świąt zapraszamy tradycyjnie na wspólne kolędowanie z Bractwem Różańcowym
    na godz. 15.15.
  5. Dziś kolekta powinowata, zaś w drugi dzień Świąt na Wydział Teologiczny U.Śl.
  6. Kolekta, którą zebraliśmy w czasie Pasterek będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  7. W dniach od 27-30 grudnia kontynuować będziemy Odwiedziny Duszpasterskie. Początek
    o godz. 16.00.
  8. W środę 28 grudnia wspominamy męczeństwo dzieci z Betlejem, Świętych Młodzianków.
    Tego dnia odprawimy dodatkową Eucharystie o godz. 10.00. Po każdej Mszy św. udzielać będziemy dzieciom
    indywidualnego błogosławieństwa.
  9. W tym roku Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa obchodzić będziemy w piątek
    30 grudnia. Jest to szczególne święto rodzin chrześcijańskich.
  10. Zachęcamy do nabywania parafialnego kalendarza cegiełki 'Podlesie w Akwarelach' w cenie 8 zł oraz ściennego za 3 zł.
  11. Zachęcamy do udziału w Betlejem w Spodku 29 grudnia w czwartek. Początek o godz. 19.00.
    Wystąpi wielu znanych artystów muzyki chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie. Bilety do nabycia w zakrystii.
  12. W ostatni dzień Roku Pańskiego 2016 – w sobotę 31 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra papieża –
    zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, sprawowaną w intencji wszystkich parafian, którzy odeszli w mijającym roku
    z tego świata. po Mszy św. tradycyjnie odprawimy nabożeństwo dziękczynne i błagalne.
  13. Tych, którzy w noc sylwestrową nie udają się na bale zapraszamy na Mszę św. o północy o godz. 00.05,
    na rozpoczęcie nowego Roku Pańskiego. Będzie to Msza św. z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki.
  14. Przed północą w „Sylwestra” zapraszamy do zakończenia starego roku przed Najświętszym Sakramentem
    poprzez udział w Adoracji w ciszy od godz. 23.00-24.00.
  15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik Królowa Polski
    – w uroczystej kolorowej szacie.

Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego, która jest czasem radosnego świętowania Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego, jako Duszpasterze składamy wszystkim naszym parafianom oraz przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia:

Niech Jezus Chrystus narodzony Maryi Dziewicy – Jedyny Zbawiciel Świata, pomoże nam przeżyć Wigilie i nadchodzące Święta w atmosferze miłości i głębokiego pokoju. Niechaj tegoroczne świętowanie będzie czasem przygotowania do pójścia i głoszenia Światu Dobrej Nowiny o tym, że Bóg przyszedł w ludzkim ciele, w swoim Synu, dla naszego zbawienia! Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafialni