OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy w Liturgii VIII Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, ostatnią przed zbliżającym się okresem
    Wielkiego Postu. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na 15.30.

2. Dziś gościmy w parafii o. Alana Ruska OFM, proboszcza z Bazyliki Panewnickiej. Głosi On dziś słowo Boże.
    Wraz z nim przybył do naszej Pan Elias Zerz z Aleppo, którego rodzinie (rodzicom i dwóm siostrom z rodzinami)
    mieszkającej w Aleppo chcemy pomóc w przeprowadzce do bezpieczniejszej części Syrii. Zgodnie z zapowiedzią
    dziś po Mszach św. przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka na pomoc rodzinie Pana Eliasa.

3. Zapraszamy także na spotkanie z Panem Eliasem, który opowie tragiczną historię swego Narodu, chrześcijan w Syrii
    oraz swojej rodziny. Początek o godz. 17.00 w salce.

4. Dziś rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Pana Jezusa od dziś
    do wtorku przed Środą Popielcową. W naszej parafii adorować będziemy: dziś w Niedzielę w godz. 12.00-15.30
    &17.00-21.00 oraz w poniedziałek i wtorek 7.45-10.00 & 15.00-18.00 & 18.45-21.00.
    Prosimy członków poszczególnych Grup Parafialnych o włączenie się w Adorację Najświętszego Sakramentu
    w określonych godzinach.

5. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu –
    Niedziela Trzeźwości.

6. Dnia 1 lutego przypada Środa Popielcowa. Tego dnia wraz z całym Kościołem tradycyjnie rozpoczniemy okres
    wielkopostnego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Będzie to dzień postu /nie spożywany
    potraw mięsnych/ i wstrzemięźliwości /jeden posiłek do syta/ – dawniej zwany dniem postu ilościowego i jakościowego.

7. Tego dnia odprawimy Msze św., z posypywaniem głów popiołem, o godz. 7.00; 16.00 i 18.00. Od Środy Popielcowej
    rozpoczniemy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

8. W okresie Wielkiego Postu uczestniczyć będziemy w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianej dla dzieci
    w czwartki o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych, w piątki o godz. 17.15.
    Przed rozpoczęciem rozważań odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii lub kancelarii.
    W poszczególne niedziele Wielkiego Postu tradycyjnie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    ks. Karola Pukocza, naszego wikariusza. Początek o godz. 15.15.

9. Adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy, w Środę Popielcową bez zmian od godz. 17.00.
    Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na jej zakończenie o godz. 17.45.

10. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

11. Piewszo-czwartkowa spowiedź uczniów szkoły podstawowej w czwartek od godz. 16.30.

12. Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszy św. porannej, a po nim katecheza dla Dorosłych.

13. Spowiedź I-piątkowa dzieci komunijnych w piątek 3 marca od godz. 17.00.}

14. Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III
    gimnazjum odprawiona zostanie w piątek 3 marca o godz. 19.00.

15. W sobotę 4 marca zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na godz. 6.30.

16. Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę. Początek o godz. 9.00.

17. W sobotę także Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00 i od 16.45
    Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej i okazja do spowiedzi św.

18. Z inicjatywy naszych parafian, zaangażowanych w czwartkową grupę modlitewną, planujemy
    przeprowadzenie w parafii Seminarium Odnowy Wiary (10-tygodniowe rekolekcje – co czwartek wieczorem,
    w godz. 19.00-21.00). Zapisy do niedzieli 5 marca w zakrystii, w kancelarii lub drogą mailową.
    Początek w czwartek 9 marca. Najważniejsze informacje znajdziemy na specjalnej stronie internetowej www.sowpodlesie.pl
    lub na ulotkach, przy wyjściu z kościoła.

19. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w II Tygodniu Wielkiego Postu, w dniach 12 – 15 marca b.r.
    Poprowadzi je franciszkanin Bielska-Białej – o. Dobrosław Mężyk OFM.

20. Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach 13-15 marca. Poprowadzi je nasz wikariusz, ks. Karol Pukocz.

21. Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.

22. Zbiórka zurzystego sptrzętu (komputery, telewizory etc.) w parafii w dniach 3-7 marca na placu koło probostwa.
    Sprzęt zostanie zabrany w srodę 8 marca o godz. 9.30.

23. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz
    naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

Zachęcamy do podejmowania rozsądnych i odważnych postanowień wielkopostnych. Niech nam błogosławi Dobry Bóg!