OGŁOSZENIA DUSZPATERSKIE

1. Dziś już V Niedziela Wielkiego Postu. W Liturgii rozpoczynamy drugą część okresu Wielkiego Postu mającą charakter pasyjny.
Od dzisiejszego dnia aż do Wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży z Pasyjką.

2. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale na 15.15 z ostatnim kazaniem pasyjnym ks. Karola.

3. Ostatnia katecheza przy parafii, dla dzieci I-Komunijnych i ich rodziców odbędzie się jutro, w poniedziałek 3 kwietnia o godz. 19.00.

4. Pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących sie do I Komunii św. w maju - odbędzie sie w najbliższą sobotę o godz. 11.00.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w środę 5 kwietnia od godz. 17.00. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej
Pomocy o godz. 17.45.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartek od godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17.00
z odczytywaniem „zalecek” za zmarłych, które ciągle można składać w zakrystii.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

8. Piewszo-czwartkowa spowiedź uczniów szkoły podstawowej w czwartek od godz. 16.30.

9. Nabożeństwo do N.S.P.J. w piątek po Mszy św. porannej, a po nim katecheza dla Dorosłych.

10. Spowiedź I-piątkowa dzieci komunijnych w piątek 7 kwietnia od godz. 17.00.

11. Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum
odprawiona zostanie w piątek
7 kwietnia o godz. 19.00.

12. W sobotę 8 kwietnia zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na godz. 6.30.

13. Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę. Początek o godz. 9.00.

14. W sobotę także Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00, zaś od 16.45 Adoracja Najświętszego
Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej i okazja do spowiedzi św.

15. Dziś i za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!

16. Panie z Koła Charytatywnego proponują Paschaliki – świece na stół wielkanocny, z których dochód na działalność charytatywną.

17. Do 5 kwietnia wystawiony będzie jeszcze kosz na artykuły spożywcze (słodycze, owoce etc.) do paczek świątecznych,
które przygotuje Koło Charytatywne naszej parafii dla potrzebujących parafian.

18. Zachęcamy do obejrzenia wystawy z projektami ośmiu fresków „Tajemnice z Życia Matki Bożej”,
które będą zdobić sufit naszego kościoła. Zatwierdzone przez naszego Arcybiskupa projekty są autorstwa
naszego parafianina – Pana Ireneusza Botora. Początek instalacji planowany jest na koniec maja.

19. Już za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszamy wiernych na uroczyste poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.
Palmy można będzie nabyć u dzieci z parafialnej grupy Rycerzy św. Franciszka,
dziś po Mszach św.
oraz w najbliższy czwartek lub piątek
po drodze krzyżowej.

20. W Niedzielę Palmową młodzież naszej Archidiecezji zgromadzi się w katowickiej Katedrze, o godz. 14.00,
wokół naszego Arcybiskupa, w ramach przygotowań do kolejnego Światowego Dnia Młodzieży.
Naszą młodzież zachęcamy do udziału w tej Mszy św.

21. Dzieci, które przystąpiły do wczesnej komunii św. w roku 2015, wraz z rodzicami, zapraszamy na katechezę przygotowawczą
do złożenia przyrzeczeń, w poniedziałek 10 kwietnia na godz. 18.30. Zaprasza Pani katechetka Ewa Skulik.

22. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Nowakowski Kamil z Zadola i Stargała Karolina z Podlesia (1)