OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (9 KWIETNIA)

1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
Uroczyste poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św. A przed Mszą św. „rodzinną” o godz. 11.00
procesja z palmami do kościoła.

2. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. Karola Pukocza,

naszego wikariusza.

3. O dziś rozpoczynamy w Liturgii świętowanie Wielkiego Tygodnia.

4. W Wielkim Tygodniu zachęcamy do spowiedzi św. każdego dnia – według planu
znajdującego się na drzwiach kościoła, w gablotach, w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

5. Dzieci, które przystąpiły do wczesnej komunii św. w roku 2015, wraz z rodzicami, zapraszamy na katechezę
przygotowawczą do złożenia przyrzeczeń, w poniedziałek 10 kwietnia na godz. 18.30. Zaprasza Pani katechetka Ewa Skulik.

6. W Wielką Środę zachęcamy do udziału w Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie
w ciszy
od godz. 17.00 – jako wynagrodzenie w dniu zdrady Judasza.

7. Od Wielkiego Czwartku przeżywać będziemy w Kościele Święte Triduum Paschalne
Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Będą to szczytowe momenty całego roku liturgicznego.
Triduum rozpoczniemy Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a momentem kulminacyjnym
będzie Liturgia Wigilii Paschalnej sprawowana jak co roku w sobotę o godz. 21.00.

8. Procesja Rezurekcyjna wyruszy bezpośrednio po Wigilii Paschalnej ok. godz. 22.15. T
riduum Sacrum zakończymy II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania w niedzielę o 15.30.

9. Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00, a po niej czuwanie modlitewne
w Ciemnicy do godz. 22.00.

10. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.00, zaś Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00.

11. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę ofiary na Boży Grób w Jerozolimie i na pomoc dla chrześcijan
w Ziemi Świętej
.

12. Przypominamy, iż w Wielki Piątek obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

13. Od Wielkiego Piątku 14 kwietnia trwać będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Białą.
Będziemy codziennie spotykać się w naszym kościele o godz. 15.00
na wspólnej modlitwie Koronki do miłosierdzia Bożego. Zapraszamy!

Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę, do Wigilii Paschalnej.

Pokarmy święcić będziemy w Wielką Sobotą o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00.

Na Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Noc zapraszamy na godz. 21.00.

Paschaliki na Wigilię Paschalną w cenie 3 zł będą do nabycia od wtorku wieczorem.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego kolekta powinowata.
Bóg zapłać za składane ofiary!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego
oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski. Gratisowo do zabrania Apostolstwo Chorych.

Na czas Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza obchodów Triduum Paschalnego, niech nam Bóg obficie błogosławi.

Zapowiedzi przedślubne:

Nowakowski Kamil z Zadola i Stargała Karolina z Podlesia (2)

Kowalski Marek z Rudy Śl. i Staniek Monika z Podlesia (1)