OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (30 KWIETNIA)

1/ Dziś w Liturgii przypada III Niedziela Wielkanocna, którą obchodzimy jako Niedzielę Biblijną. Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

2/ Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Słowa Bożego na godz. 15.30.

3/ Przy wyjściu z kościoła można dziś zaopatrzyć się w Katolickie wydanie Pisma Świętego. W wielu domach w czasie kolędy
    mogliśmy zauważyć Biblię Brytyjską, czyli protestancką. Kiedyś w dobie deficytu (braku) katolickich przekładów
    nie było innego wyjścia, ale dziś możemy i powinniśmy zaopatrzyć się w Biblię Katolicką z odpowiednimi komentarzami. Zachęcamy!

4/ O jutra przez cały miesiąc maj tradycyjnie odprawiać będziemy Nabożeństwa Majowe. W tygodniu o godz. 17.30, zaś w niedziele
    o godz. 15.30. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie majowym otrzymywać będą obrazki, a na zakończenie otrzymają pamiątkowe dyplomy.

5/ Jutro 1 maja obchodzimy na Śląsku Święto Józefa Robotnika. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za bezrobotnych.

6/ W środę 3 maja przypada Uroczystość Matki Boskiej Królowej Polski. Tego dnia Msze św. w porządku niedzielnym:
    o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. W dniu tym dokonamy odnowienia Milenijnego aktu oddania Polski Matce Bożej, Królowej Polski.

7/ W Uroczystość Królowej Polski 3 maja w czasie Mszy św. o godz. 11.00 grupa 17 dzieci przystąpi do wczesnej komunii św.
   O godz. 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynne w intencji tych dzieci i z ich udziałem. Przez cały tydzień,
   do wtorku 9 maja dzieci te przeżywać będą tak zwany „Biały Tydzień”.

8/ W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Piewszo-czwartkowa spowiedź uczniów szkoły podstawowej
    w czwartek od godz. 16.30.

9/ Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. porannej, a po nim kolejna katecheza dla Dorosłych.

10/ Spowiedź I-piątkowa dzieci komunijnych w piątek 5 maja od godz. 17.00.

11/ Mszy św. 'szkolnej' w I czwartek o godz. 17.00 i Mszy św. 'z udziałem młodzieży'  w I piatek o godz. 19.00 - w tym miesiącu nie będzie.

12/ Ks. Arcybiskup Seniora Damian Zimoń w miniony piątek udzielił sakramentu bierzmowania grupie 45 uczniów klas III Gimnazjum
      z naszej parafii, 9 uczniom z Zarzecze i jednej dziewczynie  Mikołowa. Młodzieży gratulujemy i oczekujemy dojrzałej postawy.

13/ W sobotę 6 maja zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na godz. 6.30.

14/ Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzać będziemy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 6 maja od godz. 9.00.

15/ W sobotę także Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00, zaś od 16.45 Adoracja Najświętszego
      Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej i okazja do spowiedzi św.

16/ O godz. 17.30 odprawimy Nabożeństwo Majowe.

17/ Dziś kolekta na Caritas naszej Archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

18/ W Niedzielę 7 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie klas II i III przystąpią do swojej Pierwszej Komunii św.
      Natomiast o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo dziękczynne dla tych dzieci i ich rodzin. Przez cały następny tydzień,
      do soboty 13 maja dzieci te przeżywać będą swój „Biały Tydzień”.

19/ Informujemy, że podobnie jak przed rokiem od pierwszej niedzieli maja (7 maja) do ostatniej niedzieli września (24 września)
       odprawiać będziemy w Podlesiu dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 20.00.

20/ W dniach 8-10 czerwca wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Mariazel w Austrii, do opactwa benedyktyńskiego
       w Melku i do katedry we Wiedniu
. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy u ks. Proboszcza. Koszt ok. 700 zł.

21/ Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego oraz
      naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski. Mamy także numer sprzed tygodnia z filmem „Zmartwychwstały”.