OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (14 MAJA)

1/ Dziś w Liturgii przypada V Niedziela Wielkanocna.

2/ Na Nabożeństwo Majowe zapraszamy dziś na godz. 15.30.

3/ W dniu wczorajszym Metropolita Katowicki wyświęcił 18 diakonów z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego
     w Katowicach na kapłanów. Neoprezbiterów polecamy modlitwie.

4/ W środę zapraszamy do udziału w Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy od godziny 17.00.

5/ W najbliższy piątek 19 maja kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Arcybiskup Wiktor Skworc.
    Wspierajmy naszego Metropolitę życzliwą modlitwą.

6/ W sobotę 20 maja dzieci pierwszo-komunijne wraz z rodzicami, pod przewodem ks. Karola, wyruszą
    na pielgrzymkę dziękczynną do Turzy Śląskiej oraz Sanktuarium Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich.

7/ Adorację sobotnią od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciół Misji.

8/ Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
    Za tydzień kolekta specjalna na spłatę nowych ławek znajdujących się w nawach bocznych naszego kościoła.

9/ Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele
    o godz. 15.30. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie majowym otrzym
ają obrazki, a na zakończenie pamiątkowe dyplomy.

10/ W dniach 8-10 czerwca wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Mariazel w Austrii, do opactwa benedyktyńskiego
      w Melku i do katedry we Wiedniu
. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 700 zł. Zgłoszenia u ks. Proboszcza. Zachęcamy!

11/ Informujemy, że w roku bieżącym w Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 15 czerwca,
      procesja
z Najświętszym Sakramentem podąży ulicami: Michałowskiego i Uniczowską oraz ul. Saską,
      aż do Leśniczówki na Dąbrowie.

12/ W Boże Ciało 15 czerwca odbędzie się w naszej parafii kolejny, czwarty już Festyn Parafialny „Kole Fary”.
      Formuła festynu będzie taka jak przed rokiem. Tradycyjnie prosi
ć będziemy o przynoszenie gadżetów i pamiątek:
      zabawek, książek, etc. do zabawy loteryjnej
oraz o wsparcie finansowe organizacji festynu.
      Szczegółowe informacje o atrakcjach i zespołach, które wystąpią podamy w najbliższym czasie.

13/ Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego
      z planszą na majowe oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Kloc Paweł z Podlesia i Sikora Anna z Krakowa (1)