OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 CZERWCA)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii XI Niedzielę Zwykła w Roku Liturgicznym.

2/ Zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała na godz. 15.30.

3/ Do środy włącznie odprawiamy nabożeństwa Eucharystyczne z procesją w Oktawie Bożego Ciała
    na zakończenie Mszy św. wieczornych. Zachęcamy dzieci Pierwszo-komunijne i Wczesno-komunijne
    wraz z rodzicami do udziału i sypania kwiatów.

4/ Wspotkanie Niewiast chcących wziąć udział w pieszej pielgrzymce do Piekar Śląskich w dniu pielgrzymki stanowej
     kobiet i dziewcząt dnia 20 sierpnia b. r. zapraszamy na spotkanie informacyjne jutro w poniedziałek 19 czerwca
     ok. godz. 18.45 – po Mszy św. wieczornej.

5/ W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00 i na zakończenie o 17.45 nabożeństwo
    do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
.

6/ Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msze św. na zakończenie tego roku odprawimy w czwartek o 17.00
    dla uczniów klas I - III
i w piątek o godz. 8.30 dla i klas IV – VI.

7/ W piątek 23 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś w sobotę 24 czerwca
     Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

8/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 24 czerwca od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

9/ Dziś kolejna kolekta specjalna na spłatę ławek w nawach bocznych kościoła. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

10/ Wszystkim, którzy przygotowali Ołtarze na tegoroczną Procesję Bożego Ciała – przedstawicielom grup parafialnych
       i mieszkańcom poszczególnych ulic –
składamy serdeczne Bóg Zapłać!

11/ W Boże Ciało 15 czerwca odbył się w naszej parafii kolejny Festyn Parafialny „Kole Fary”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i wykonawcom.
      Szczególne podzięklowania kierujemy do tych, którzy wsparli Festyn finansowo lub poprzez ofiarowane dary: Masarni 'NOWROTEK',
      piekarni 'KRÓL' i wszystkim innym. Serdeczne podziękowania dla Urzęduy Miasta Katowice na ręce Panie Prezydent, za wszelką pomoc.
      Gratulujemy zwycięzcom. Festyn bez wątpienia po raz kolejny spełnił rolę integracyjną i rekreacyjną zgodnie z zamierzeniem.
      Bóg zapłać wszystkim organizatorom i wolontariuszom, dorosłym, młodzieży i dzieciom!

12/ Dziś 18 czerwca zgodnie zapowiedzią odbywają się wybory do parafialnej rady duszpasterskiej nowej kadencji.
      Prosimy o wypełnianie na miejscu Listy Wyborczej stawiając maksymalnie trzy iksy w okienkach obok wybranych kandydatów.

13/ Zachęcamy do udziału w parafialnej pielgrzymce na Jasną Górę w najbliższą środę 21 czerwca. Wyjazd o 8.30 z parkingu.
      Msza św. o 15.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu.
Zapisy w zakrystii do ostatniej Mszy św. o godz. 20.00. Zaliczka 20 zł.
      Zachęcamy
wszystkich parafian do licznego udziału.

14. W dniach 3 – 10 lutego 2018 roku planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W programie Palestyna i Jordania.
      Szczegóły na ulotkach, które będą do zabrania za tydzień, przy wyjściu z kościoła.

15/ Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego” oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Zięba Michał z Podlesia i Lampa Natalia z Katowic Centrum (1)

Gajerski Robert z Piekar Śląskich i Świdzińska Dominika z Podlesia (1)

Ryrych Dariusz z Podlesia i Klimasz Joanna z Podlesia (1)

Łaba Mateusz z Łazisk Górnych i Szczepek Joanna z Podlesia (1)

Brożek Arkadiusz z Podlesia i Konciak Paulina z Kostuchny (2)

Piasecki Piotr z Katowic i Jabłońska Anna z Podlesia (2)