OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25 CZERWCA)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii XII Niedzielę Zykła, w roku liturgicznym.

2/ Zapraszamy na godz. 15.30
na ostatnie Nieszpory Niedzielne przed wakacjamiPamiętajmy iż podobnie jak w roku ubiegłym,
     w czasie wakacyjnym – w miesiącach lipcu i sierpniu, nie będzie Nieszporów o godz. 15.30 ani Mszy św. o godz. 16.00.
     Zachowamy jednak Mszę św. „chrzcielną” w III Niedzielę miesiąca o godz. 14.00.

3/ W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą w porządku wakacyjnym:
    w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.
    Wyjątek stanowi
ć będą I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, kiedy to odprawiać będziemy Msze św. zarówno
    rano o 7.00 jak i wieczorem o 18.00.

4/ W czwartek 29 czerwca w Liturgii przeżywać będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
    Kolekta zebrana tego dnia zwana Świętopietrzem będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
     Msza św o godz. 18.00 bedzie sprawowana w intencji wszystkich kierowców i użytkowników dróg, a po niej
     tradycyjnie pobłogosławimy wszystkie pojazdy.

5/ Tego d
nia 32 rocznicę sakry biskupiej obchodzi ks. Abp senior Damian Zimoń.

6/ W Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła przypada 51 rocznica urodzin naszego Proboszcza. Msza św.
    w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 16.00. Po Mszy św.
wszyscy uczestnicy – parafianie i goście zaproszeni są
    na
ogród „farski”, na wspólne świętowanie przy grilu i kołoczu.

7/ Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu dnia 1 lipca od godz. 17.00 w ciszy.

8/ Za tydzień w Niedzielę – 2 lipca – gościć będziemy w parafii o. Tomasza Maniurę OMI. Będzie on niósł pomoc duszpasterską
    oraz głosił słowo Boże, a po Mszach św., przy wyjściu z kościoła poprosi o pomoc finansową w realizacji remontu ośrodka
    młodzieżowego Niniwy w Kokotku, o którym opowie.

9/ W minioną niedzielę dokonaliśmy wyboru członków parafialnej rady duszpasterskiej nowej kadencji.
    Lista z nowymi członkami rady znajduje się w gablotach oraz na naszej stronie internetowej.
    Nowo wybranym członkom Rady gratulujemy zaufania, jakim darzą ich nasi parafianie.
    Trzeba zaznaczyć, iż frekwencja w tego rocznych wyborach była kilkukrotnie wyższa niż przed czterema laty!
    Pierwsze spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej nowej kadencji odbędzie się po wakacjach.

10/ W czasie wakacyjnym środowe Adoracje Najświętszego Sakramentu odbywać się będą po Mszy św. porannej,
       w godz. 7.40–9.00 z nabożeństwem do M. B. Nieustającej Pomocy o 8.45.

11/ Kancelaria parafialna w wakacje czynna będzie bez zmian: w poniedziałki i czwartki rano w godz. 7.30-9.00 oraz
      we wtorki i piątki popołudniu w godz. 16.00-17.30.

12/ Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie
       na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

13/ W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do nawiedzania kościołów w miejscach wypoczynku oraz
      poświęcania większej ilości czasu na modlitwę, lekturę Pisma Świętego, książek oraz czasopism religijnych.

14/ Zachęcamy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane
      na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a w szczególności udział
      w niedzielnej Eucharystii.

15/ Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku oraz
      zachęcamy do dawania czytelnego świadectwa wierze w Chrystusa i przynależności do Kościoła wobec nowo poznawanych osób!

16/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Zięba Michał z Podlesia i Lampa Natalia z Katowic Centrum (2)

Gajerski Robert z Piekar Śląskich i Świdzińska Dominika z Podlesia (2)

Ryrych Dariusz z Podlesia i Klimasz Joanna z Podlesia (2)

Łaba Mateusz z Łazisk Górnych i Szczepek Joanna z Podlesia (2)

Brożek Arkadiusz z Podlesia i Konciak Paulina z Kostuchny (3)

Piasecki Piotr z Katowic i Jabłońska Anna z Podlesia (3)