OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (2 LIPCA)

1/ Dziś przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Dziś gościmy w parafii o. Tomasza Maniurę OMI. Głosi On dziś słowo Boże, a po Mszach św., przy wyjściu
    z kościoła przeprowadza zbiórkę na remont ośrodka młodzieżowego Niniwy w Kokotku.

3/ Dziś nie będzie Nieszporów o godz. 15.30 ani Mszy św. o godz. 16.00.

4/ Przypominamy, iż w miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy w porządku wakacyjnym:
    w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.
    Wyjątek stanowi
ą I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, kiedy to odprawiać będziemy Msze św. zarówno rano o godz. 7.00,
    jak i wieczorem o
godz. 18.00.

5/ W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej,
    w godz. 7.40–9.00 z nabożeństwem do M.B. Nieustającej Pomocy o 8.45.

6/ Od czwartku 6 lipca gościć będziemy w parafii ks. Nazara Biłyka ze Lwowa. Będzie on niósł pomoc duszpasterską
    w Podlesiu pod nieobecność ks. Karola, który przebywa na urlopie.

7/ W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

8/ Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 7 lipca po Mszy św. porannej.

9/ W sobotę 8 lipca zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na godz. 6.30.

10/ Chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną tradycyjnie w sobotę 8 lipca. Początek o godz. 9.00.

11/ W I sobotę miesiąca tradycyjnie odprawimy Mszę św. wynagradzającą w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00.
      Od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej i Różańcem a także
      okazja do spowiedzi św.

12/ Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

13/ W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do nawiedzania kościołów w miejscach wypoczynku oraz
      poświęcania większej ilości czasu na modlitwę, lekturę Pisma Świętego, książek oraz czasopism religijnych.

14/ Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku oraz
      zachęcamy do dawania czytelnego świadectwa wierze w Chrystusa i przynależności do Kościoła wobec nowo poznawanych osób!

15/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Mirek Arkadiusz z Podlesia i Piechaczek Ewa z Podlesia (1)

Kahlert Piotr z Podlesia i Bątor Ewelina z Podlesia (1)

Długajczyk Kamil z Janowa i Szojda Agata z Podlesia (1)

Mirowski Łukasz z Katowic-Centrum i Magda Aleksandra z Kostuchny (1)

Jerzykowski Paweł z Podlesia i Leśniewska Magdalena z Łazisk Górnych (1)

Gajerski Robert z Piekar Śląskich i Świdzińska Dominika z Podlesia (3)

Ryrych Dariusz z Podlesia i Klimasz Joanna z Podlesia (3)

Łuba Mateusz z Łazisk Górnych i Szczepek Joanna z Podlesia (3)