OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (9 LIPCA)

1/ Dziś w Liturgii wypada XIV Niedziela Zwykła.

2/ Przypominamy iż w wakacje nie ma Nieszporów o godz. 15.30, ani Mszy św. o godz. 16.00.
      W trzecią niedzielę miesiąca (16 lipca), zgodnie z zapowiedzią, zostanie odprawiona
      Msza św. „chrzcielna” o godz. 14.00.

3/ Pamiętamy, że w miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy
      w porządku wakacyjnym: w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty
      tylko wieczorem o godz. 18.00.

4/ W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej,
      w godz. 7.40–9.00 z nabożeństwem do M.B. Nieustającej Pomocy
na początek.

5/ W czwartek 13 lipca obchodzić będziemy 100 rocznicę 3 Objawienia Fatimskiego. Rozpoczniemy
      Mszą św. w intencji członków Bractwa Różańcowego oraz czcicieli NMP o godz. 18.00. Po Mszy św. ok. 18.45
      Nabożeństwo Fatimskie z Różańcem i Procesją ze świecami, a na zakończenie Apel Jasnogórski.
      Zapraszamy i prosimy zabrać świece. Kto nie ma będzie mógł nabyć przed Mszą św.

6/ Od czwartku 6 lipca gościmy w parafii ks. Nazara Biłyka ze Lwowa. Niesie On pomoc duszpasterską w naszej parafii
      pod nieobecność ks. Karola, który przebywa na urlopie.

7/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 15 lipca od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Bractwa Różańcowego.
      W tym czasie okazja do spowiedzi św.

8/ Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta „specjalna” na spłatę nowych ławek w nawach bocznych naszego kościoła.

9/ Na spotkanie z wybitnym kompozytorem i aranżerem pochodzącym z Podlesia, Panem Ryszardem Siwym,
      mieszkającym od lat Meksyku, zapraszamy w czwartek 13 lipca bieżącego roku, na godz. 17.30, do MDK „Południe” w Podlesiu.
      W programie krótki koncert fortepianowy. Wstęp wolny. Zachęcamy do udziału.

10/ Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku
      oraz zachęcamy do dawania czytelnego świadectwa wierze w Chrystusa i przynależności do Kościoła
      wobec nowo poznawanych osób!

11/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka:
      Królowa Polski. Jest także Apostolstwo Chorych do zabrania przy wyjściu z kościoła.

Zapowiedzi przedślubne:

Czech Rafał z Podlesia i Szczotka Monika z Kobióra (1)

Mirek Arkadiusz z Podlesia i Piechaczek Ewa z Podlesia (2)

Kahlert Piotr z Podlesia i Bątor Ewelina z Podlesia (2)

Długajczyk Kamil z Janowa i Szojda Agata z Podlesia (2)

Jerzykowski Paweł z Podlesia i Leśniewska Magdalena z Łazisk Górnych (2)