OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 SIERPNIA)

1/ W Liturgii przeżywamy dziś XX Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Dziś odbywa się rokroczna pielgrzymka stanowa kobiet i dziewcząt do Sanktuarium
    Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Łączymy się uczestniczkami
    tego niezwykłego spotkania. Dzięki transmisji Telewizji Katowice oraz stacji radiowych Radia eM,

Radia Katowice oraz Radia Piekary możemy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu.
    Pątniczki, które wyruszyły dziś w nocy z naszej parafii w pieszej pielgrzymce do Piekar Śląskich
    oraz wszystkie osoby tam pielgrzymujące otaczamy życzliwą modlitwą.

3/ Pamiętamy iż w czasie wakacyjnym nie ma Nieszporów o 15.30, ani Mszy św. o 16.00.

W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy w porządku wakacyjnym:
      w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki
      i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.

4/ Jutro w poniedziałek 21 sierpnia przypada 96 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego.
      Pamiętamy iż miało to miejsce 21 sierpnia 1921 roku. Z tej okazji z wdzięcznością modlimy się
      za budowniczych i wszystkich dobrodziejów naszej świątyni.

5/ W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św.
      porannej, w godz. 7.40–9.00 z nabożeństwem do M.B. Nieustającej Pomocy na początek.

6/ W sobotę 26 sierpnia przypada liturgicznie Uroczystość NMP Częstochowskiej.
      Już tego dnia rozpoczniemy świętowanie Odpustu Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00!

7/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 poprowadzą członkowie
      Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

8/ Za tydzień w niedzielę 27 sierpnia przeżywać będziemy w parafii Odpust Parafialny.
      Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Biskup Marek Szkudło.
      Wygłosi on także kazanie odpustowe. Na pozostałych Mszach św. homilie głosił będzie
      ks. Kanonik Zbigniew Kocoń, archidiecezjalny duszpasterz Róż Różańcowych.
      Uroczyste Nieszpory Odpustowe odprawimy jak przed rokiem o godz. 19.15.

9/ W dniach poprzedzających Odpust, w czwartek, piątek i sobotę, w ramach

triduum modlitewnego, tradycyjnie czuwać będziemy na modlitwie,
      przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 17.00 do 18.00.
      W poszczególne dni Adorację prowadzić będą parafialne grupy modlitewne
      w obecności relikwii Świętych Dzieci Fatimskich Hiacynty i Franciszka.

10/ W piątek 25 sierpnia o godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji
     chorych
i wiekiem osłabionych parafian oraz w intencji naszych seniorów.
     Po Eucharystii w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie przy stole.
     Prosimy parafian, aby w miarę możliwości umożliwili chorym i seniorom
     przybycie na to spotkanie.

11/ Kolekta dzisiejsza to pierwsza kolekta specjalna na nasze nowe freski.
      Za tydzień kolekta powinowata.

12/ Bractwo Różańcowe organizuje Pielgrzymkę do Lublińca, do kościoła
      św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) w sobotę 16 września b. r.
      W programie także zwiedzenie Muzeum św. Edyty Stein oraz odwiedziny
      w Kokotku, w Ośrodku „Niniwa”, u o. Tomasza Maniury OMI. Zapisy w zakrystii.

13/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny
      oraz nasza parafialna gazetka:
Królowa Polski.

Zapowiedzi: Marcin Oleksik z Podlesia i Magdalena Czen z Zadola (2)