OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (10 WRZEŚNIA)

1/ Dziś XXIII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Zapraszamy na Nieszpory na godz. 15.30.

2/ Dziś odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium NMP „Uśmiechniętej” w Pszowie.

3/ Rodziców sześciolatków zachęcamy do posłania swoich dzieci do wczesnej Komunii Św.
      Spotkania z Panią Katechetką odbywają się w poniedziałki o godz. 16.30 w salce.

4/ W środę 13 września przypada Dzień Fatimski. Rozpoczniemy Mszą św. w intencji czcicieli NMP.
      Po Mszy św. ok godz. 18.45 Różaniec Fatimski, potem procesja z figurą Matki Bożej, ze świecami i na zakończenie Apel Jasnogórski.

5/ W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a od godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6/ W czwartek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
      Z tej okazji zachęcamy, by w każdym domu na ścianie wisiał krzyż.

7/ W czwartek Msza św. szkolna w intencji dzieci naszej parafii i ich rodzin.

8/ W każdy czwartek wieczorem zapraszamy na wieczór modlitewny z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 20.00.

9/ Adoracja sobotnia 16 września, ze względu na wyjazd członków grup parafialnych do Lublińca odbędzie się w ciszy.
      Początek o godz. 17.00 i okazja do spowiedzi.

10/ Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci mających przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii przyszłym roku,
      odbędzie się w poniedziałek 18 września o godz. 19.00 w kościele.

11/ W sobotę 7 października Polacy mają otoczyć naszą Ojczyznę kordonem gromadząc się wzdłuż jej granic,
     by wspólnie o jednej porze odmówić Różaniec w intencji Ojczyzny.
     Jest to druga po „Wielkiej Narodowej Pokucie” inicjatywa ludzi świeckich. Jej nazwa to „Różaniec do granic”.
     Wyznaczono około 300 kościołów stacyjnych, znajdujących się przy granicach, gdzie odprawiona zostanie Eucharystia.
     Chcemy wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.
     Z naszej parafii organizujemy wspólny wyjazd autokarem do nadgranicznych Marklowic Górnych do kościoła św. Jozafata Kuncewicza
     oddalonego od Podlesia 55 km. Za dwa tygodnie zorganizujemy spotkanie informacyjne.
     Zapisy od dziś w zakrystii. Zachęcamy do licznego udziału.

12/ Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień druga kolekta specjalna na spłatę nowych fresków na sklepieniu naszego kościoła.
      Można także dokonać przelewu na parafialne konto, które znajduje się na stronie internetowej:
www.parafia-podlesie.pl

13/ Intencje na rok 2017 za zmarłych przyjmować będziemy od poniedziałku 18 września w kancelarii parafialnej.
      Jeszcze przez najbliższy tydzień przyjmujemy rezerwację Mszy św. w intencji żyjących – z okazji jubileuszów i rocznic urodzin.

14/ Spotkanie przed październikową pielgrzymką do Fatimy odbędzie się jutro, w poniedziałek 11 września, o godz. 19.30.
      Będzie to ostatnia szansa by się zapisać.

15/ Spotkanie osób zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej w lutym 2018 roku,
      odbędzie się w środę 27 września, o godz. 19.30. Zapraszamy!

18/ Pielgrzymka Bractwa Różańcowego do Lublińca, do kościoła św. Teresy Benedykty od Krzyża pod przewodem ks. Karola wyruszy
       w sobotę 16 września. W programie zwiedzenie Muzeum Edyty Stein i odwiedziny w Kokotku w Ośrodku 'NINIWA'. Wyjazd o 8.00.

19/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

Zapowiedzi przedślubne:

Trentkiewicz Marek z Urbanowic i Gorażdża Monika z Podlesia (1)