OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17 WRZEŚNIA)

1/ Dziś XXIV Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Zapraszamy na Nieszpory na godz. 15.30.

2/ Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
      Modlitwą wspieramy wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji, szczególnie w mediach katolickich.

3/ W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

4/ Jutro w poniedziałek 18 września obchodzimy Święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.
      Młodzież naszej parafii polecamy Bogu w wytrwałej modlitwie.

5/ Rodzice mogą jeszcze zapisać swoje sześciolatki do grupy kilkunastu już dzieci, które wraz z rodzicami
      będą przygotowywać się do wczesnej Komunii Św. Katechezy odbywają się co poniedziałek o godz. 16.30 w salce pod Probostwem.

6/ Również jutro w poniedziałek 18 września odbędzie się zapowiadane spotkanie organizacyjne rodziców dzieci
      mających przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii przyszłym roku.
      Początek o godz. 19.00 w kościele. Obecność przynajmniej jednego z rodziców jest obowiązkowa!

7/ Zachęcamy do Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy, co środę od godz. 17.00.
      Na zakończenie odprawiamy nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

8/ Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej – pierwsze w nowym składzie –
      odbędzie się w środę 20 września o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!

9/ W czwartek 21 września kolejna Msza św. szkolna w intencji dzieci naszej parafii i ich rodzin.
      Prosimy by dzieci zachęcać do systematycznego uczestnictwa!

10/ Również w czwartek 21 września wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 20.00.

11/ Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania – uczniów klas III Gimnazjum odbędzie się najbliższy w piątek 22 września o godz. 19.00 w kościele.
      Obecność obowiązkowa!

12/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę 23 września poprowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
      Początek o godz. 17.00 i okazja do spowiedzi.

13/ Dziś druga kolekta specjalna na spłatę nowych fresków na sklepieniu naszego kościoła.
      Można także dokonać przelewu na parafialne konto, które znajduje się na stronie internetowej.
      Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

14/ Już od jutra 18 września w kancelarii parafialnej (7.30-9.00) przyjmować będziemy intencje Mszy św. na rok 2018 za zmarłych.

15/ Jak już głosiliśmy przed tygodniem, w sobotę 7 października chcemy uczestniczyć w „Różańcu do granic”.
      Wyjazd autokarem do nadgranicznych Marklowic Górnych do kościoła św. Jozafata Kuncewicza.
      Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w poniedziałek 25 września o godz. 19.00 w salce.
      Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do licznego udziału.

16/ Przypominamy, iż spotkanie osób zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej w lutym 2018 roku,
      odbędzie się w środę 27 września, o godz. 19.30.

17/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

Zapowiedzi przedślubne:

Trentkiewicz Marek z Urbanowic i Gorażdża Monika z Podlesia (2)