OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24 WRZEŚNIA)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii XXV Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.30.

3/ W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
      O godz. 17.45 krótkie nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

4/ W czwartek Msza św. szkolna w intencji dzieci naszej parafii i ich rodzin o godz. 17.00.

5/ W czwartek zapraszamy na spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
      Rozpoczniemy konferencją ascetyczną ks. Proboszcz o godz. 19.30 w kościele.

6/ Adorację sobotnią 23 września poprowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
      Początek o godz. 17.00 i okazja do spowiedzi.
W Niedzielę rozpocznie się miesiąc październik.
      Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy codziennie o godzinie 17.15.
      Niedzielne nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy o godz. 17.00 – po Mszy św. popołudniowej. Zachęcamy do udziału.

7/ W czwartki tradycyjnie różaniec prowadzić będą dzieci. Początek o godz. 17.00.
      Dzieci otrzymywać będą pamiątkowe obrazeczki, przygotowane przez redakcję Gościa Niedzielnego.
      Wszystkich parafian – dorosłych, młodzież i dzieci – serdecznie zapraszamy do jak najczęstszego udziału w tych nabożeństwach.
      W październiku Mszy św. szkolnych nie będzie.

8/ Pierwsza katecheza przy parafii dla dzieci mającym przystąpić do I Komunii św. w maju 2018 r. oraz ich Mamuś
      odbędzie się w poniedziałek 2 października o godz. 19.00.

9/ Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
      nastąpi w niedzielę 8 października podczas Mszy św. „Rodzinnej” o godz. 11.00.

10/ Dziś zostanie odprawiona ostatnia Msza św. niedzielna o godz. 20.00 w roku bieżącym.
      Jej odprawianie wznowimy w I Niedzielę maja przyszłego roku.

11/ Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać z złożone ofiary.

12/ Spotkanie informacyjne w sprawie parafialnego wyjazdu 7 października na modlitwę różańcową odbędzie się jutro,
      w poniedziałek 25 września, o godz. 19.00 w salce. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do udziału.

13/ Spotkanie dla osób zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej w lutym 2018 roku, odbędzie się w środę 27 września,
      o godz. 19.30 w salce vis-a-vis probostwa.

14/ W dniach 19-21 października planujemy zorganizowanie pielgrzymki do Gietrzwałdu, z okazji 140 rocznicy Objawień Matki Bożej
      i do Świętej Lipki oraz na Żoliborz w Warszawie do bł. ks. Jerzego Popiełuszko i Świątyni Opatrzności Bożej.
      Zaliczka 50 zł. Zapisy w zakrystii.

15/ W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwację Intencji Mszy św. za żyjących i za zmarłych na rok 2017.

16/ Obchody liturgiczne tygodnia: we środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w czwartek wspomnienie św. Wacława;
      w piątek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę wspomnienie św. Hieronima.

17/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

Zapowiedzi przedślubne:

Trentkiewicz Marek z Urbanowic i Gorażdża Monika z Podlesia (3)