OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 PAŹDZIERNIKA)

1/ Dziś przeżywamy w Kościele Polskim Dzień Papieski. Tradycyjnie po Mszach św. przy wyjściu z kościoła
      młodzież przeprowadza dziś zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą edukację młodzieży z rodzin ubogich.

2/ Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.30 oraz na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 17.00.

3/ Zgodnie z zapowiedzią, dziś po Mszach św. przed kościołem, przeprowadzamy zbiórkę podpisów w celu poparcia inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.
      Prosimy o wsparcie akcji w obronie życia Nienarodzonych, poprzez zmianę ustawy „O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach
      dopuszczalności przerywania ciąży”, w kierunku uchylenia dopuszczalności aborcji eugenicznej.
      Podpis będzie można złożyć również za tydzień w niedzielę – 15 października.

4/ Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych codziennie o godzinie 17.15.
      W Niedziele o godz. 17.00 – po Mszy św. popołudniowej, zaś w czwartki z udziałem dzieci od godz. 17.00.

5/ Dziś podczas Mszy św. „Rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia i wręczenia różańców dzieciom
      przygotowującym się do pierwszej i do wczesnej Komunii św.

6/ W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zaś od godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.

7/ W piątek 13 października przypada 100 rocznica ostatniego – szóstego Objawienia Fatimskeigo oraz „cudu wirującego słońca”.
      Tego dnia swoje patronalne Święto, przeniesione z 7 października, obchodzić będzie Bractwo Różańcowe.
      Rozpoczniemy Mszą św. w intencji czcicieli Matki Bożej i członków Bractwa żywych i umarłych
      oraz Chorążych pocztu sztandarowego o godz. 18.00.

8/ Po Mszy św., około godz. 18.45 zostanie odprawione Nabożeństwo Maryjne, a po nim Różaniec Fatimski
      oraz tradycyjnie procesja z zapalonymi świecami i figurą NMP z Fatimy, a na zakończenie Apel Jasnogórski.
      Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian, dorosłych, młodzież i dzieci. Będzie to ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku.

9/ W czwartek zapraszamy na godz. 20.00 na spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

10/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 14 października od godz. 17.00 poprowadzi Bractwo Różańcowe.

11/ Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień III kolekta specjalna na nasze nowe freski. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!

12/ W najbliższą środę 11 października wyruszy 5-dniowa parafialna pielgrzymka do Fatimy.
      Grupa 29 pielgrzymów reprezentować nas będzie w Fatimie na zakończenie obchodów 100 rocznicy objawień.
      Prosimy o modlitwę w ich intencji.

13/ W dniach 18–20 października (od środy do piątku) organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium NMP w Gietrzwałdzie, z okazji 140 rocznicy Objawień Matki Bożej,
      do Świętej Lipki, Niepokalanowa i na Żoliborz w Warszawie, do bł. ks. Jerzego Popiełuszko oraz do Świątyni Opatrzności Bożej.
      Mamy jeszcze wolne miejsca! Zaliczka 50 zł. Koszt 260 zł. Zapisy w zakrystii.

14/ W dniach 3–10 lutego 2018 roku wyruszy z parafii Pielgrzymka do Ziemi Świętej, do Jordanii, Izraela i Palestyny. Zachęcamy do udziału.
       Zapisy u ks. Proboszcza w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej do wtorku. Wpisowe 300 S.

15/ Za tydzień młodzież tradycyjnie proponować będzie „kremówki papieskie” z Wadowic. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na duszpasterstwo młodzieży.

16/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.