OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 PAŹDZIERNIKA)

1/ Dziś w Liturgii przypada XXVIII Niedziela Zwykła.

2/ Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.30 oraz na Nabożeństwo Różańcowe, na godz. 17.00.

3/ Dziś po Mszach św. nasza młodzież proponuje „papieskie kremówki”.

Dochód z kremówek zostanie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w parafii.

4/ Jutro 16 października obchodzimy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki naszej Archidiecezji.

5/ Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych codziennie o godzinie 17.15.

W Niedziele o godz. 17.00 – po Mszy św. popołudniowej, zaś w czwartki z udziałem dzieci od godz. 17.00.

6/ W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zaś od godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe,
      z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

7/ W czwartek zapraszamy do naszego kościoła na spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
      Początek o godz. 20.00.

8/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 21 października od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciele Misji.

9/ Za tydzień w niedzielę 22 października rozpocznie się w Kościele kolejny Tydzień Misyjny.
      W naszych modlitwach pamiętamy szczególnie o misjonarzach i misjonarkach pochodzących z naszej parafii.

10/ Dziś kolekta specjalna na nasze nowe freski. Można także dokonać przelewu na parafialne konto.
      Za tydzień kolekta na Misje.

11/ Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych.

Od dzisiaj można składać w zakrystii tak zwane „zalecki”. Formularze tradycyjnie do zabrania przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do rychłego rozpoczęcia porządkowania grobów na naszym parafialnym cmentarzu i nie odkładania tego na ostatnią chwilę.
      Zachęcamy również do upewnienia się w kancelarii parafialnej, w godzinach otwarcia, czy miejsca grobowe opłacone są na kolejne lata.

12/ Dziś kończy się 5-dniowa parafialna pielgrzymka do Fatimy. Grupa 29 pielgrzymów wraca z Fatimy z obchodów 100 rocznicy objawień.
      Za modlitwę Bóg zapłać.

13/ W dniach 18–20 października organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu, do Świętej Lipki, Niepokalanowa i na Żoliborz w Warszawie, do bł. ks. Jerzego Popiełuszko
      oraz do Świątyni Opatrzności Bożej. Są jeszcze wolne miejsca! Zaliczka 50 zł. Koszt 260 zł. Wyjazd w środę o godz. 4.00 nad ranem, z parkingu przy kościele.
      Zapisy do dzisiejszego wieczora w zakrystii.

14/ Trwają zapisy na parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, do Jordanii, Izraela i Palestyny. Zachęcamy do udziału. Mamy już 22 chętnych.
       Zapisy u ks. Proboszcza w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej. Wpisowe 300 S.

15/ Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Antiochii;
      w środę Święto św. Łukasza, Ewangelisty; w piątek wspomnienie św. Jana Kantego, zaś w Niedzielę wspomnienie św. Papieża Jana Pawła II.

16/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.