OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 PAŹDZIERNIKA)

1/ Dziś przeżywamy w Kościele Niedzielę Misyjną. W modlitwie pamiętamy o naszych misjonarzach i misjonarkach szczególnie o pochodzących z Podlesia.

2/ Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za Osobę i dzieło naszego Świętego Papieża!

3/ Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na 15.30 i na Nabożeństwo Różańcowe na 17.00.

4/ Również dziś po Mszach św. przy wyjściu z kościoła przeprowadzamy zbiórkę podpisów w celu poparcia inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.
      Prosimy o wsparcie akcji w obronie życia Nienarodzonych, w kierunku uchylenia dopuszczalności aborcji eugenicznej, przez złożenie podpisu z adresem i numerem pesel.
      Już uczyniło to ok. 200 parafian. Gratulujemy!

5/ Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych codziennie o godzinie 17.15., zaś w czwartki prowadzonych przez dzieci od godz. 17.00.

6/ W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a od godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

7/ W czwartek zapraszamy do naszego kościoła na spotkanie modlitewne z konferencją ascetyczną ks. Proboszcza. Początek o godz. 19.30.

8/ Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu 28 października od godz. 17.00 i Nabożeństwo Różańcowe prowadzone przez członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

9/ Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Tak zwane „zalecki” można składać w zakrystii.
      Kartki na „zalecki” są tradycyjnie do zabrania przy wyjściu z kościoła.

10/ Zachęcamy do rychłego rozpoczęcia porządkowania grobów na naszym parafialnym cmentarzu i nie odkładania tego na ostatnią chwilę.
      Zachęcamy również do upewnienia się w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia, czy miejsca grobowe naszych zmarłych opłacone są na kolejne lata.

11/ W Uroczystość Wszystkich Świętych, w środę 1 listopada Msze św. w kościele odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
      Na naszym parafialnym cmentarzu Nabożeństwo z procesją i modlitwami za naszych zmarłych odprawimy o godz. 14.00,
      a po niej o godz. 15.00 tradycyjnie odprawimy Mszę w intencji wszystkich spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu w Podlesiu.

12/ Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada – w kaplicy cmentarnej młodzież ze służby liturgicznej przyjmuje „zalecki” za zmarłych w godz. 8.00–14.00 .

13/ W czwartek 2 listopada w „Dzień Zaduszny” w kościele odprawimy Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00.
      W
 kaplicy cmentarnej o godz. 9.00 tradycyjnie odprawimy Mszę św. za zmarłych parafian.

14/ Od czwartku 2 listopada do środy 8 listopada odmawiać będziemy Różaniec za zmarłych zalecanych.
      W niedzielę o godz. 17.00 zaś w tygodniu o godz. 17.15. W czwartek o godz. 17.00 z udziałem dzieci.

15/ Dziś kolekta na misje. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za ofiary Bóg zapłać!

16/ Trwają jeszcze zapisy na parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w dniach 4-10 lutego 2018 roku (2 tydzień Ferii Zimowych).
      Zachęcamy do udziału. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapisy
u Proboszcza w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej. Wpisowe 300 dolarów amerykańskich.

17/ Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej Gazetki „Królowa Polski”.