OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (5 LISTOPADA)

1/ Dziś przeżywamy w Kościele XXXI Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na 15.30.

3/ Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia i wręczenia skarbczyków dzieciom przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej.

4/ Zapraszamy dziś także na Różaniec z modlitwami za zmarłych zalecanych na godz. 17.00,

5/ Do środy (8 listopada) trwać będzie Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych, w czasie której odmawiamy Różaniec za zmarłych zalecanych o godz. 17.15.

6/ „Zalecki” za zmarłych przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. do środy 8 listopada włącznie. W listopadzie i grudniu odprawiać będziemy Msze św. za zmarłych zalecanych.

7/ W czwartek 9 listopada powraca Msza św. „szkolna” odprawiana w intencji dzieci naszej parafii i ich rodzin. Zapraszamy do licznego udziału.

8/ Tego dnia w naszym kościele odbędzie się kolejne spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
      Gościem spotkania będzie ks. Henryk Otremba, nasz rezydent. Wygłosi On konferencję ascetyczną. Początek o godz. 19.30.

Zapraszamy do licznego udziału.

9/ W sobotę 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 9.00.

10/ W Niedzielę 12 listopada przypada w naszej parafii rokroczna całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Adorować będziemy od godz. 12.00 do 16.00 i od godz. 17.00 – 20.00. Prosimy członków grup parafialnych o obecność w poszczególnych godzinach Adoracji.

11/ dziś kolekta na renowację Archikatedry w Katowicach. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii.
      W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

12/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz „Królowej Polski”.