OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (26 LISTOPADA)

1/ Dziś przeżywamy w Kościele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

2/ Dziś o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Niedzielne z Aktem oddania Jezusowi Chrystusowi - Królowi Wszechświata.

3/ W środę 29 listopada zapraszamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
      Początek o 17.00, a od godz. 17.45 tradycyjne modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

4/ Drugie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej nowej kadencji odbędzie się w najbliższą środę o godz. 20.00 na probostwie.
      Gościem spotkania będzie ks. dr Grzegorz Strzelczyk - Sekretarz II Synodu. Członków Rady serdecznie zapraszamy.

5/ W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

6/ W czwartek 30 listopada spowiedź dzieci ze szkoły podstawowej od godz. 16.30.

7/ Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 1 grudnia po Mszy św. porannej.
      Po nabożeństwie katecheza dla dorosłych.

8/ Spowiedź I-piątkowa dzieci komunijnych w piątek od godz. 17.00.

9/ Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej
      oraz II i III gimnazjum odprawiona zostanie w piątek 1 grudnia o godz. 19.00 w kościele.

10/ Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w I sobotę miesiąca 2 grudnia o godz. 6.30.

11/ Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 2 grudnia.
      Początek o godz. 9.00. Zgłoszenia w zakrystii po Mszy św.

12/ W sobotę także Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o 16.00 i od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu
      z rozważaniem jednej z Tajemnic Różańcowych.

13/ We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można się będzie zaopatrzyć w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

14/ Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, rozpocznie się nowy Rok Liturgiczny. Dzień ten obchodzony jest jako Niedziela Trzeźwości.

15/ W sobotę 2 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, popularnie zwane kolędą.
    Plan tegorocznej kolędy
w Adwencie znajduje się w gablotach, w naszej gazetce parafialnej „Królowa Polski”
    i na naszej stronie internetowej:
www.parafia-podlesie.pl, z zakładce Aktualności, pod datą 21.11.2017.
    W Adwencie z kolędą chodzić będziemy w 2, 3 i 4 piątek
Adwentu, w 1, 2 i 3 niedzielę Adwentu oraz we wszystkie 4 soboty Adwentu.
    W piątki od godz. 16.00, zaś w soboty i niedziele od 15.00. Chodzimy od numerów wyższych do niższych, jak to jest na planie!

16/ Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach, które odprawiać będziemy od poniedziałku 4 grudnia do soboty 23 grudnia.
    Początek o godz. 6.45. Hasło Rorat: 'Strażnik skarbów'.
Temat Rorat: Życie św. Józefa, oblubieńca Maryi i opiekuna Pana Jezusa.
    Przedszkolaki z rodzicami zapraszamy na Roraty We wszystkie czwartki Adwentu o godz. 18.00.

17/ Dziś przy wyjściu z kościoła po Mszach św. panie z Koła Charytatywnego przeprowadzają zbiórkę na działalność charytatywną w parafii.

18/ Dziś kolekta na potrzeby Archidiecezji, a za tydzień kolekta na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła w zimie.

19/ Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego z lampionem adwentowym
      oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski” z planem kolęd na Adwent.