OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (10 GRUDNIA 2017)

1/ Dziś II Niedziela Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2/ Przypomonamy, że w Adwencie Nieszporów Niedzielnych w kościele nie odprawiamy.

3/ Dziś zapowiadana promocja książki, pt. „Jezu ty się tym zajmij”, o ks. Dolindo Ruotolo, która stała się prawdziwym bestselerem,
    napisanej przez naszą parafiankę Joannę Bątkiewicz-Brożek.

4/ O godz. 17.00 zaprosimy na spotkanie z autorką do naszego kościoła, a na każdej Mszy św. pani Joanna krótko opowie
    o książce i będzie do dyspozycji parafian po Liturgii. Książka będzie do nabycia w cenie 28 zł.
    Będą także inne propozycje np. Różaniec z Ojcem Dolindo. Zachęcamy do udziału.

5/ Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia medalików i krzyżyków dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6/ We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można się będzie zaopatrzyć w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

7/ Trwają adwentowe odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą.

Plan kolędy na czas Adwentu znajduje się na naszej stronie internetowej: www.parafia-podlesie.pl, z zakładce „Aktualności”
     oraz w gablotach. Dziś odwiedzimy parafian przy ul. Zaopusta i na nowym osiedlu przy ul. Mlecznej.
     Dziś także w gazetce plan Rekolekcji Adwentowych (15-17.12.2017).

8/ Trwają Roraty. Odprawimy je od poniedziałku do soboty, o godz. 6.45. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach.

9/ W najbliższy piątek 15 grudnia rozpoczniemy pierwsze w historii Parafialne Rekolekcje Adwentowe.
     Będą trwały do Niedzieli 17 grudnia włącznie. Poprowadzi je o. Tomasz Maniura OMI, znany nam wszystkim.
     Zapraszamy w piątek na godz. 18.00 na Mszę św. z nauką rekolekcyjną. Po Mszy św. możliwość spowiedzi św.
     i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Całość zakończymy apelem Jasnogórskim.
     W sobotę zapraszamy na 7.00 lub 18.00 z homilią oraz na naukę rekolekcyjną na 19.15. i po niej Adoracja do godz. 21.00.
     Zapraszamy także w Niedzielę na wybraną Mszę św. z homilią.
     O godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rekolekcjonistą, w czasie którego opowie o ostatniej eskapadzie rowerowej i zaproponuje książki.
     Plan Rekolekcji znajduje się w Gablotach, na parafialnej stronie internetowej oraz w gazetce!

10/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w środę 13 grudnia od 17.00 i na zakończenie ok. 17.45 modlitwy
      do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

11/ Przypominamy, że w grudniu Mszy św. szkolnych nie ma.

12/ Roraty dla przedszkolaków odprawiamy w czwartki Adwentu o godz. 18.00. Przedszkolaki otrzymują obrazki do budowy szopki na Święta.

13/ W czwartek w naszym kościele kolejne spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
      Początek o godz. 20.00. Zapraszamy.

14/ Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na potrzeby parafii, a przy wyjściu z kościoła zbiórka za Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
      Za tydzień kolekta specjalna na spłatę naszych nowych fresków!

15/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego z lampionem adwentowym
      oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.