OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (28 STYCZNIA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii IV Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

2/ Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.30.

3/ Dziś gościmy w parafii ks. Proboszcza Dariusza Gadomskiego, budowniczego kościoła na Mąkołowcu.
      Głosi On dziś u nas słowo Boże i zbiera kolektę na ten cel. Jako parafia patronacka wspieramy Go materialnie i duchowo.
      Bóg zapłać za złożone ofiary!

4/ Za tydzień kolekta na potrzeby Archidiecezji.

5/ Spotkanie członkiń Zespołu Charytatywnego odbędzie się jutro, w poniedziałek 29 stycznia, o godz. 17.00, w salce.
      Zachęcamy do włączenia się w posługę charytatywną tej grupy w parafii

6/ W piątek 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości
      związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego – Jezusa Chrystusa.
      Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. święcimy gromnice.

7/ Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
      Wspieramy modlitwą wszystkie osoby konsekrowane. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

8/ Tego dnia Msza św. o godz. 16.00 będzie odprawiona w intencji członków Wspólnoty Matki Bożej Szukającej Gospody.

9/ Trwają Ferie Zimowe. Tradycyjnie organizujemy jednodniowy wyjazd dla dzieci, które z różnych powodów nie mogły wyjechać na Ferie.
      Wyjazd odbędzie się w środę 31 stycznia o godz. 8.30 z parkingu przy kościele.
      Wyruszymy do Będzina zwiedzić średniowieczny zamek oraz do Piekar Śl. nawiedzić Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej,
      ze Śląską Szopką. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

10/ Ostatnie spotkanie pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej (3-10 lutego) – odbędzie się w środę 31 stycznia o godz. 19.30. Zapraszamy!

11/ Czwartkowa Msza św. szkolna o godz. 17.00 powróci po Feriach Zimowych 15 lutego.

12/ W sobotę 3 lutego przypada wspomnienie liturgiczne św. biskupa Błażeja, patrona chroniącego od chorób gardła
      i od wszelkich innych chorób. Tradycyjnie na zakończenie Mszy św. udzielać będziemy indywidualnego błogosławieństwa.

13/ Zapraszamy do udziału w środowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00.
      Na zakończenie o godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

14/ W czwartek w naszym kościele kolejne spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
      Początek o godz. 20.00. Zapraszamy.

15/ W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

16/ Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40, a po nim kolejna katecheza dla Dorosłych.

17. Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum
      odprawiona zostanie w piątek 16 lutego o godz. 19.15. Przed Mszą św., od godz. 18.45 okazja do spowiedzi dla młodzieży.

18/ W sobotę 3 lutego zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na g. 6.30.
      Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 3 stycznia – początek o godz. 9.00.

19/ W sobotę także Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00
       i od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej.

20/ Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.