OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (11 LUTEGO 2018)

1/ Dziś w Liturgii przypada VI Niedziela zwykła w roku liturgicznym – ostatnia przed zbliżającym się okresem Wielkiego Postu.
      Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na 15.30.

2/ Dziś przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes obchodzone jako Światowy Dzień Chorego.
      Dokładnie dziś obchodzimy 160 rocznicę pierwszego Objawienia się Matki Bożej – Niepokalanie Poczętej w Lourdes Bernadecie Soubirou, w roku 1858.
      Daty poszczególnych objawień mamy wypisane na banerze przy ołtarzu, po prawej stronie.

3/ Dziś rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Pana Jezusa od dziś do wtorku przed Środą Popielcową.
      W naszej parafii adorować będziemy: dziś w godz. 12.00-15.30 & 17.00-21.00 oraz w poniedziałek i wtorek 7.45-10.00 & 16.00-18.00 & 18.45-21.00.
      Prosimy członków Grup i wspólnot Parafialnych o włączenie się w Adorację Najświętszego Sakramentu w wybranych godzinach.

4/ Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości.

5/ Z okazji Światowego Dnia Chorego w poniedziałek 12 lutego wraz z paniami z koła charytatywnego organizujemy Parafialny Dzień Chorego.
      Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00, w intencji naszych Parafian chorych i osłabionych wiekiem.
      W czasie Mszy św. będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Po Eucharystii tradycyjnie zapraszamy na Agapę do salki katechetycznej.
      Prosimy o umożliwienie chorym dotarcia na to spotkanie.

6/ Kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Mamuś odbędzie się jutro, w poniedziałek 12 lutego, o 19.00. Obecność obowiązkowa.

7/ Poświęcenia świec dzieciom przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii św. dokonamy w Niedzielę 18 lutego podczas Mszy św. „Rodzinnej” o godz. 11.00.
      Świece można zamawiać do 14 lutego (Środa Popielcowa) u ks. Proboszcza.

8/ W roku bieżącym Środa Popielcowa przypada 14 lutego.
     Tego dnia wraz z całym Kościołem, posypując tradycyjnie głowy popiołem, rozpoczniemy okres wielkopostnego przygotowania do Zmartwychwstania Pańskiego,
     które wypadnie 1 kwietnia.

9/ Środa Popielcowa, to tradycyjnie dzień postu /nie spożywany potraw mięsnych/ oraz wstrzemięźliwości /jeden posiłek do syta/.
      Tego dnia odprawimy Msze św., z posypywaniem głów popiołem, o godz. 7.00; 16.00 i 18.00.

10/ Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W okresie Wielkiego Postu uczestniczyć będziemy w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianej dla dzieci w czwartki o godz. 17.00;
      dla młodzieży i dorosłych, w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych.

11/ „Zalecki” za zmarłych tradycyjnie można składać w zakrystii.

12/ W poszczególne niedziele Wielkiego Postu tradycyjnie zapraszamy na Gorzkie Żale.
      Kazania pasyjne głosił bedzie wikariusz z parafii NSPJ w Katowicach Piotrowicach - ks. Dawid Lubowiecki. Początek o godz. 15.15.

13/ Adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy, w Środę Popielcową bez zmian od godz. 17.00. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na zakończenie o 17.45.

14/ Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum odprawiona zostanie w piątek 16 lutego o godz. 19.15.
      Wcześniej od godz. 18.45 Spowiedź św. dla młodzieży.

15/ Adorację sobotnią 17 lutego od godz. 17.00 poprowadzi Rodzina Radia Maryja i Przyjaciele Misji.

16/ Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w III Tygodniu Wielkiego Postu, czyli w dniach: 4 – 7 marca.
      Poprowadzi je Misjonarz Świętej Rodziny – o. Janusz Jezusek.

17/ Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach: 5 – 7 marca.

18/ Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę jedna z ostatnich kolekt specjalnych na spłatę pozostałych rat za nasze nowe freski.

19/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka
      oraz naszego parafialnego tygodnika
Królowa Polski.

20/ Zachęcamy do podejmowania rozsądnych i odważnych postanowień wielkopostnych. Niech nam błogosławi Dobry Bóg!