OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 LUTEGO 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii I Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Niedzielą Trzeźwości.
      Dziś kończy się tydzień modlitw o trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania abstynencji, w ramach postanowień wielkopostnych.
      Na zakończenie każdej Mszy św. odprawiamy dziś krótkie nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.

2/ Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” dokonamy poświęcenia świec dzieciom przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii św.
      Dzieci i rodziców polecamy modlitwie parafian.

3/ Dziś zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żalów, na godz. 15.15.
      Kazania pasyjne głosić będzie ks. Dawid Lubowiecki, wikariusz w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach Piotrowicach.

4/ Przypominamy, że Wielki Post jest czasem intensywnej pracy nad sobą, a także czasem podejmowania postanowień wielkopostnych,
      np. czasowej abstynencji, które mają prowadzić do wewnętrznego nawrócenia –
metanoi.
      Wszystkim życzymy odwagi, konsekwencji i wytrwałości w realizacji podejmowanych postanowień.

5/ Warto pamiętać, iż pierwsza część Wielkiego Postu ma charakter pokutny, w odróżnieniu od części drugiej o charakterze pasyjnym.
      Dlatego też w pierwszych tygodniach Wielkiego Postu bardziej wnikamy w tajemnicę chrztu św. oraz doceniamy znaczenie
      podejmowanej ascezy, umartwień i postów w rozwoju życia duchowego.

6/ Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – w czwartki z udziałem dzieci od godz. 17.00
      oraz w piątki z udziałem młodzieży i dorosłych od godz. 17.15. Przed rozważaniem poszczególnych stacji,
      od godz. 17.05 odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii.

7/ Pamiętamy, że każdy, kto odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

8/ W piątek 23 lutego, w czasie Mszy św. porannej i wieczornej, rozpocznie się trzydziestodniowe przygotowanie do „Aktu ofiarowania się w niewolę miłości
     Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi”, którego dokonamy 25 marca. Zachęcamy do włączenia się w tą duchową inicjatywę.
     Teksty 30-dniowego przygotowania są już dziś do zabrania przy bocznym wyjściu z kościoła.

9/ W środę zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
      Na zakończenie o godz. 17.45 krótkie Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

10/ Zachęcamy także do udziału w sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez członków
      Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Początek o godz. 17.00, w tym czasie okazja do spowiedzi św.

11/ Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w III Tygodniu Wielkiego Postu, czyli w dniach: 4 – 7 marca. Poprowadzi je Misjonarz Świętej Rodziny – o. Janusz Jezusek.

12/ Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach: 5 – 7 marca.

13/ Dziś kolekta na specjalna, na nasze nowe freski. Za tydzień kolekta zwana jałmużną postną.

14/Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Apostolstwa Chorych
     oraz naszego parafialnego tygodnika
Królowa Polski.

15/ Zachęcamy do podejmowania rozsądnych i odważnych postanowień wielkopostnych. Niech nam błogosławi Dobry Bóg!

Zapowiedzi przedślubne:

Kowalski Krzysztof z Katowic – Tysiąclecia Dolnego i Sobocińska Agnieszka z Podlesia (1)