OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25 MARCA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii II Niedzielę Wielkiego Postu.

2/ Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów na godz. 15.15.
      Kazania pasyjne głosi ks. Dawid Lubowiecki, wikariusz w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach Piotrowicach.

3/ Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – w czwartki z udziałem dzieci od godz. 17.00
      oraz w piątki z udziałem młodzieży i dorosłych od godz. 17.15. Przed rozważaniem poszczególnych stacji, od godz. 17.05
      odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii.

4/ Pamiętamy, że każdy, kto odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

5/ W środę zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
      Na zakończenie o godz. 17.45 krótkie Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6/ W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

7/ Spowiedź św. dzieci ze szkoły podstawowej w I czwartek miesiąca – 1 marca, od godz. 16.30.
      Zaś od godz. 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.

8/ W czwartek w naszym kościele kolejne spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
      Początek o godz. 20.00. Zapraszamy.

9/ Nabożeństwo do NSPJ w I piątek miesiąca – 2 marca, po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40, a po nim kolejna katecheza dla Dorosłych.

10/ Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum
      odprawiona zostanie w I piątek miesiąca o godz. 19.15. Przed Mszą św., od godz. 18.45 okazja do spowiedzi dla młodzieży.

11/ W I sobotę miesiąca – 3 marca zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na godz. 6.30.

12/ Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w I sobotę miesiąca – 3 marca. Początek o godz. 9.00.

13/ W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00
      i od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej.

14/ Już za tydzień 4 marca w III Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne.
      Poprowadzi je Misjonarz Świętej Rodziny – o. Janusz Jezusek. Rekolekcjonistę polecamy modlitwie.
      Plan rekolekcji znajduje się w parafialnej gazetce, na stronie internetowej oraz w gablotach.

15/ Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach: 5 – 7 marca.

16/ Dziś kolekta zwana jałmużną postną. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, a przed kościołem przeprowadzimy tradycyjną zbiórkę na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

17/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego,
      oraz naszego parafialnego tygodnika
Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Kowalski Krzysztof z Katowic – Tysiąclecia Dolnego i Sobocińska Agnieszka z Podlesia (2)