OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (4 MARCA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii III Niedzielę Wielkiego Postu.

2/ Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Misjonarz Świętej Rodziny – o. Janusz Jezusek MSF.
     Od jutra do środy codziennie w ramach Mszy św. porannych o godz. 7.00 lub wieczornych o godz. 18.00 konferencje rekolekcyjne.
     Plan rekolekcji znajduje się na stronie internetowej oraz w gablotach.

3/ Dziś zapraszamy młodzież pracującą, studentów i młodzież szkół średnich na spotkanie z Rekolekcjonistą na godz. 17.15.
      Po spotkaniu Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św. do godz. 20.00.

4/ Jutro w poniedziałek nauka stanowa dla mężczyzn o godz. 19.00, we wtorek nauka stanowa dla kobiet o godz. 19.00.
      W środę spotkanie z kandydatami do bierzmowania o godz. 19.00.

5/ W środę o godz. 9.00 rozpocznie się wizyta Ojca Rekolekcjonisty u ciężko chorych parafian w celu udzielenia im z okazji rekolekcji sakramentu chorych.
      Prosimy ich zgłaszać z zakrystii.

6/ W środę na zakończenie rekolekcji kolekta na działalność duszpasterską Ojca Rekolekcjonisty.

7/ Dziś przy wyjściu z kościoła panie z Koła Charytatywnego proponują świece – „Paschaliki” na stół wielkanocny,
      z których dochód przeznaczony będzie na działalność charytatywną.

8/ Od niedzieli 11 marca tradycyjnie wystawiony zostanie kosz na artykuły spożywcze (słodycze, owoce etc.) do paczek świątecznych,
      które przygotuje Koło Charytatywne naszej parafii dla potrzebujących parafian.

9/ Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów na godz. 15.15.
      Kazania pasyjne głosi ks. Dawid Lubowiecki, wikariusz w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach Piotrowicach.

10/ Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – w czwartki z udziałem dzieci od godz. 17.00
      oraz w piątki z udziałem młodzieży i dorosłych od godz. 17.15. Od godz. 17.05 odczytujemy „zalecki” za zmarłych.
      Można je składać w zakrystii.

11/ W środę zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
      Na zakończenie o godz. 17.45 krótkie Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

12/ W czwartek w naszym kościele kolejne spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
      Początek o godz. 20.00. Zapraszamy.

13/ Sobotnią Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – 10 marca, od godz. 17.00 – prowadzą członkowie Bractwa Różańcowego.

14/ Od jutra do środy w godzinach przedpołudniowych uczniowie naszej Szkoły Podstawowej przeżywać będą rekolekcje szkolne.
      Poprowadzi je nasz Wikariusz, ks. Karol Pukocz.

15/ Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich Tatusiów, z powodu rekolekcji parafialnych zostaje przełożona z 5 marca na 12 marca na godz. 19.00.
      Jest to spotkanie obowiązkowe.

15/ Dziś kolekta na potrzeby parafii, a przed kościołem przeprowadzamy tradycyjną zbiórkę na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

16/ Organizowana jest kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w ramach akcji „oczyść dom i świat z elektrośmieci”.
     Transport będzie miał miejsce w czwartek 8 marca o godz. 9.00. Zużyty sprzęt można składać od poniedziałku do środy (5-7 marca),
     jak co roku, na placu probostwa, vis-a-vis WC. Dzięki tej akcji planowany jest zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
     Szczegóły na ulotkach, przy wyjściu z kościoła.

17/ W dniach 7–9 czerwca (czwartek, piątek, sobota) planujemy pielgrzymkę do Czechów.
      W programie nawiedzenie katedr w Pilznie, Pradze, Brnie i Ołomuńcu oraz Sanktuarium na Sviatym Kopecku.
      Program wyjazdu znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej:
www.parafia-podlesie.pl oraz przy wyjściu z kościoła.
      Cena ok. 800 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

18/ Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 14 marca o godz. 19.30. Wszystkich członków Rady serdecznie zapraszamy.

19/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika
      Królowa Polski. Przy wyjściu z kościoła Apostolstwo Chorych.

Zapowiedzi przedślubne:

Kowalski Krzysztof z Katowic – Tysiąclecia Dolnego i Sobocińska Agnieszka z Podlesia (3)