OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 MARCA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii V Niedzielę Wielkiego Postu. Dziś rozpoczynamy II część tego okresu liturgicznego, która ma charakter pasyjny.
      Od dziś do Wielkiego Piątku zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży z „pasyjką” (figurą Pana Jezusa).
      Zachęcamy Was wszystkich, drodzy parafianie, do tego, byście uczynili to także w swoich domach.

2/ Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów na godz. 15.15, z kolejnym kazaniem pasyjnym ks. Dawid Lubowieckiego.
      Przed nabożeństwem – od godz. 15.05 odczytywać będziemy wypominki za zmarłych (podobnie jak w piątki przed Drogą Krzyżową).

3/ Pod chórem panie z Koła Charytatywnego proponują świece – „Paschaliki” – na stół wielkanocny, w cenie 6 zł, z których dochód na działalność charytatywną.

4/ Zachęcamy do udziału w środowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Na zakończenie o godz. 17.45 Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5/ Przypominamy, że jeszcze do środy wystawiony będzie kosz na artykuły spożywcze (słodycze, owoce etc.) do paczek świątecznych,
      które przygotuje Koło Charytatywne dla potrzebujących.

6/ W czwartek w naszym kościele spotkanie grupy modlitewnej z kolejną konferencją ks. Proboszcza. Początek o godz. 19.30. Do udziału zapraszamy wszystkich.

7/ Z inicjatywy naszych parafian organizujemy drogę krzyżową ulicami Podlesia. Odbędzie się ona w piątek przed Niedzielą Palmową – 23 marca po Mszy św. wieczornej.
      Początek ok. godz. 18.45. Przejdziemy ul. Michałowskiego do cmentarza i z powrotem do kościoła. Do udziału zapraszamy wszystkich, a w szczególności młodzież!

8/ Sobotnią Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie 24 marca, od godz. 17.00 prowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

9/ Już za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszamy wiernych na uroczyste poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.
      Palmy można będzie nabyć u dzieci z parafialnej grupy Rycerzy św. Franciszka, dziś po Mszach św. oraz w najbliższy czwartek lub piątek po drodze krzyżowej.
      Dochód na dofinansowanie rekolekcji dla dzieci z tej grupy.

10/ Za tydzień w Niedzielę 25 marca odmówiony zostanie uroczyście Akt oddania Jezusowi przez Maryję, przez osoby, które przez 30 dni omawiały specjalną nowennę.
      Dokona się to na zakończenie każdej Mszy św.

11/ Dziś ostatnia już kolekta specjalna na nasze nowe freski! Za tydzień kolekta na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła, salek i probostwa.

12/ Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – w czwartki z udziałem dzieci od godz. 17.00 oraz w piątki z udziałem młodzieży i dorosłych od 17.15.
      Od godz. 17.05 odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii.

13/ Raz jeszcze zachęcamy do udziału w Dniu Skupienia dla nauczycieli, wychowawców i katechetów, pracowników oświaty i emerytowanych nauczycieli
      w Seminarium Duchownym w Katowicach, dnia 22 marca. Początek o 16.00. Szczegóły na plakatach.

14/ W Niedzielę Palmową młodzież naszej Archidiecezji zgromadzi się w katowickiej Katedrze, o godz. 14.00, wokół naszego Arcybiskupa,
      w ramach kolejnego Światowego Dnia Młodzieży. Naszą młodzież zachęcamy do udziału w tej Mszy św.

15/ Ks. Proboszcz, jako były duszpasterz młodzieży Archidiecezji Katowickiej, organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy,
       które odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Szczegółowe informacje dla zainteresowanych znajdują się na naszej parafialnej stronie internetowej.

16/ Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki informujące o akcji „Śląskie Dzieciom z Aleppo”.
      Zapowiadaną zbiórkę na ten cel, na prośbę naszego Metropolity, przeprowadzimy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 9 kwietnia, po Mszach św., przy wyjściu z kościoła.

17/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz parafialnego tygodnika Królowa Polski.