OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

1/ Dziś przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – we wspólnocie Kościoła radujemy się z tryumfu Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem!

2/ Zapraszamy na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które zakończą obchody Świętego Triduum Paschalnego. Początek o godz. 15.15.

3/ Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 11.00, i 16.00. Dodatkowa Msza św. Chrzcielna o godz. 14.00.
      W Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy także na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, na godz. 15.15.

4/ W Środę Wielkanocną 4 kwietnia o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

5/ W Czwartek Wielkanocny 5 kwietnia o godz. 19.00, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Piotrowicach,
      odbędzie się Konwent Wielkanocny kapłanów naszego dekanatu. Kapłanów duszpasterzujących w naszym dekanacie polecamy modlitwie.

6/ W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

7/ Nabożeństwo w intencji powołań odprawimy w I czwartek miesiąca – na zakończenie Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.40.

8/ W czwartek w naszym kościele kolejne spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Początek o godz. 20.00. Zapraszamy.

9/ Nabożeństwo do NSPJ w I piątek miesiąca, po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40, a po nim kolejna katecheza dla Dorosłych.

10/ Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum odprawiona zostanie w I piątek miesiąca o godz. 19.15.
      Przed Mszą św., od godz. 18.45 okazja do spowiedzi dla młodzieży.

11/ W I sobotę miesiąca zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na godz. 6.30.

12/ Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w I sobotę miesiąca dnia 7 kwietnia. Początek o godz. 9.00.

13/ W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00 i od 16.45 Adoracja Najśw. Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej.

14/ Za tydzień 8 kwietnia obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronkę, na godz. 15.00.

15/ Również tego dnia w naszej parafii ważne wydarzenie! Po Mszy św. popołudniowej.
      W czasie krótkiego nabożeństwa o godz. 17.00 ks. bp Marek Szkudło dokona „poświęcenia” instrumentu organów w naszym kościele po kapitalnym remoncie.

16/ Z tej okazji zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Pana Prof. Juliana Gembalskiego wraz z solistką, Panią Prof. Elżbietą Grodzka-Łopuszyńską.

17/ W Niedzielę Miłosierdzia tradycyjnie odbędzie się liczenie wiernych. Będzie to także początek Tygodnia Miłosierdzia.

18/ Zgodnie z zapowiedzią 8 kwietnia Panie z Koła Charytatywnego po Mszach św. przed kościołem przeprowadzą zbiórkę w ramach akcji „Śląskie Dzieciom z Aleppo”.

19/ Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie w naszym kościele odmawiamy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

20/ Dziś kolekta powinowata. Kolekta jutrzejsza przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.
      Za tydzień w niedzielę 8 kwietnia kolekta na działalność Caritas naszej Archidiecezji.

21/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki Królowa Polski.

22/ Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przystroili i wysprzątali kościół na Święta Wielkanocne,
     a także ks. Henrykowi, Szafarzom i Służbie Liturgicznej, na czele z ks. Karolem, za przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia.
     Serdeczne podziękowanie dla osób zaangażowanych w pracę Koła Charytatywnego, za przygotowanie paczek wielkanocnych oraz wszystkim darczyńcom.

Zapowiedzi przedślubne:

Zeman Katarzyna z Podlesia i Zeman Sebastian z Podlesia (2)

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego
życzymy, by dzięki Duchowi Świętemu, który nas napełnia,

każdy czerpał obficie z owoców Misterium Paschalnego,

które dane nam było przeżyć we wspólnocie Kościoła.

Obyśmy w codzienności
dawali świadectwo wierze