OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1/ Dziś obchodzimy w Kościele Święto Miłosierdzia Bożego. II Niedziela Wielkanocna to tak zwana Niedziela Biała.
apraszamy dziś na Godzinę Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00.

2/ Również dziś w naszej parafii ważne wydarzenie! Po Mszy św. popołudniowej,
      w czasie krótkiego nabożeństwa o godz. 17.00 ks. bp Marek Szkudło dokona „poświęcenia” instrumentu organów w naszym kościele po kapitalnym remoncie.

3/ Z tej okazji zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Pana Prof. Juliana Gembalskiego wraz z solistką, Panią Prof. Elżbietą Grodzka-Łopuszyńską.

4/ Dziś rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Dziś także ma miejsce liczenie wiernych.

5/ Jutro obchodzimy w Liturgii Kościoła Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25 marca, ze względu na Wielki Tydzień.
      Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.
      W tej intencji odprawimy Mszę św. o godz. 7.00, a po niej nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciwko życiu.

6/ Ostatnia katecheza przy parafii dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców
      odbędzie się jutro w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 19.00. Rodziców zapraszamy do kościoła, a dzieci do salki za probostwem.

7/ We wtorek swoje kolejne urodziny będzie obchodził jeden z naszych kościelnych, Pan August Chrostek.
      Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona we wtorek rano o godz 7.00. Wdzięczni za Jego piękną służbę w parafii wspieramy Go modlitwą.

8/ Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00, a na zakończenie Nabożeństwo do M. B. Nieustającej Pomocy.

9/ W czwartek zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej na Mszę św. „szkolną” o 17.00.

10/ Spotkanie sprawozdawcze Bractwa Różańcowego odbędzie się w piątek 13 kwietnia, po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45 w kościele.
      Wszystkich członków Bractwa serdecznie zapraszamy.

11/ Zapraszamy do udziału w sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu, dnia 14 kwietnia, prowadzonej przez członków Bractwa Różańcowego.

12/ Uczestników lutowej parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie po-pielgrzymkowe
      w sobotę 14 kwietnia po Mszy św. wieczornej do salki za probostwem. Początek o godz. 19.30.

13/ W dniach 7–9 czerwca (czwartek-piątek-sobota) organizujemy trzydniową pielgrzymkę do Czech.
     W programie nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej na Svatym Kopećku k. Ołomuńca. Ponadto w programie zwiedzanie Pragi
     z Hradczanami, mostem Karola i Sanktuarium Praskiego Jezulatka. Ponadto nawiedzenie katedr w Pilznie i Brnie i Ołomuńcu.
     Cena uzależniona jest od ilości uczestników (30 osób – 750 zł; 35 osób – 710 zł; 40 osób – 660 zł). Zapisy trwają.
     Spotkanie organizacyjne z wpłatą zaliczki 300 zł, w środę - 11 kwietnia o godz. 19.00. Ulotki do zabrania przy wyjściu z kościoła.

14/ Dziś kolekta na działalność Caritas naszej Archidiecezji.
      Za tydzień pierwsza kolekta specjalna na projekt ołtarza, który planujemy przywrócić w prezbiterium naszego kościoła.

15/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Zeman Katarzyna z Podlesia i Zeman Sebastian z Podlesia (3)

Miler Rafał z Mikołowa i Więsyk Anna z Podlesia (1)