OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA BIBLIJNA

1/ Liturgii przypada dziś III Niedziela Wielkanocna, którą obchodzimy jako Niedzielę Biblijną.

2/Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

3/ Dziś także Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Tym razem czytamy List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Zachęcamy do osobistej lektury Biblii.

4/ Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Słowa Bożego na godz. 15.30.

5/ Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Na zakończenie o godz. 17.45 modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6/ Grupa Modlitewna zaprasza w czwartek na Nabożeństwo Tajemnic Światła, na godz. 20.00.

7/ Od miniony czwartek o godz. 19.00 rozpoczął się w parafii Kurs „Alfa”. Przy wyjściu z kościoła można znaleźć zaproszenia na ten Kurs.
      Można jeszcze dołączyć do grupy ok. 50 osób, które rozpoczęły udział w tych spotkaniach. To dzieło otaczamy modlitwą.

8/ W piątek 20 kwietnia, na zakończenie Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką.

9/ Zapraszamy do udziału w sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu 21 kwietnia, prowadzonej przez członków rodziny Radia Maryja i Przyjaciół Misji.

10/ W najbliższą sobotę 21 kwietnia w parafii Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie odbędzie się już 25-ty jubileuszowy Festiwal Piosenki Religijnej.
      Zachęcamy do udziału (plakat).

11/ Dziś kolekta specjalna na projekt ołtarza, który po 50 latach chcemy przywrócić w naszym prezbiterium.
      Będzie zmuszeni odtworzyć go z fotografii, ponieważ poza kilkoma elementami szczegółowymi – takimi jak figury św. Barbary i św. Józefa, figury Aniołów,
      oraz dwa wizerunki Apostołów: św. Piotra i św. Pawła – nie pozostało nic.

Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

12/ Przypominamy, że podobnie jak przed rokiem od pierwszej Niedzieli maja do ostatniej Niedzieli września odprawiać będziemy w Podlesiu dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

13/ W Uroczystość Królowej Polski 3 maja w czasie Mszy św. o godz. 11.00 grupa 6-latków przystąpi do wczesnej komunii św.
      O godz. 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynne w intencji tych dzieci i z ich udziałem.
      Przez cały tydzień, do wtorku 9 maja dzieci te przeżywać będą tak zwany „Biały Tydzień”,
      a 19 maja dzieci wraz z rodzicami wyruszą na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich oraz do Śląskiej Fatimy – Turzy Śląskiej.

14/ W Niedzielę 6 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie klas III przystąpią do swojej Pierwszej Komunii św.
      Nabożeństwo dziękczynne dla tych dzieci i ich rodzin odprawimy o godz. 15.00.
      Przez cały następny tydzień, do soboty 12 maja dzieci te przeżywać będą swój „Biały Tydzień”. W sobotę 12 maja wyruszą na pielgrzymkę do Krakowa,
      do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz do Wadowic. Dzieci i ich rodziny polecamy modlitwie.

15/ W dniach 7–9 czerwca (czwartek-piątek-sobota) organizujemy trzydniową pielgrzymkę do Czech. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
      Cena uzależniona jest od ilości uczestników (przy 40 osobach – 660 zł). Zapisy w zakrystii. Zaliczka 300 zł przy zapisie.

16/ Za tydzień w niedzielę młodzież oazowa proponować będzie Papieskie Kremówki z Wadowic. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie rekolekcji.

17/ Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.

Miler Rafał z Mikołowa i Więsyk Anna z Podlesia (2)

Kempa Marcin z Podlesia i Brożek Aneta z Podlesia (1)

Ryrych Daniel z Podlesia i Wiecha Paulina z Sosnowca (1)