OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1/ Dziś w Liturgii Kościoła obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza.

Jest to dzień intensywnej modlitwy w intencji powołanych do służby Bożej w Kościele

i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej Parafii.

2/ Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne z modlitwą o powołania, na godz. 15.30.

3/ W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele .

4/ Jutro, w poniedziałek 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

5/ W środę 25 kwietnia przypada Święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.40 odprawimy nabożeństwo
      z procesją do krzyża misyjnego, z modlitwami o urodzaje i Boże błogosławieństwo w ludzkiej pracy.

6/ Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Na zakończenie o godz. 17.45 modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

7/ Grupa Modlitewna zaprasza w czwartek na kolejną konferencję ks. Proboszcza i wspólną modlitwę Liturgii Godzin, na godz. 19.30.

8/ Trwa w parafii Kurs „Alfa”. Przy wyjściu z kościoła można znaleźć zaproszenia na ten Kurs. Można jeszcze dołączyć do grupy, która spotyka co czwartek.

9/ Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu 28 kwietnia, prowadzona będzie przez członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Rycerzy św. Franciszka.

10/ Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
      Za wszelką hojność składamy serdeczne Bóg zapłać!

11/ Przypominamy, że od pierwszej Niedzieli maja (06.05.18 r.) do ostatniej Niedzieli września (30.09.18 r.) odprawiać będziemy
      dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

12/ Zachęcamy do uczestnictwa w trzydniowej pielgrzymce do Czech (7-9.06.2018 r.). Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
      Zapisy w zakrystii. Zaliczka 300 zł przy zapisie.

13/ Apel Policji: W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami padają osoby starsze, samotne i nazbyt ufne,
      przypominamy o sposobach działania zorganizowanych grup przestępczych. Najczęściej oszukują oni metodami:
      „na wnuczka”, „na policjanta” lub „na funkcjonariusza CBŚ”, najczęściej kontaktując się telefonicznie.
      Szczegółowa informacj w tej sprawie znajdzie się w naszej parafialnej gazetce za tydzień.

14/ W roku bieżącym Uroczystość Bożego Ciała przypada już 31 maja.
      Procesja z Najświętszym Sakramentem podąży ulicami: Michałowskiego, Trojoka oraz Sołtysią, aż do granic z Kostuchną.

15/ W Boże Ciało odbędzie się w naszej parafii piąty już Festyn Parafialny „Kole Fary”. Formuła festynu jest powszechnie znana.
     W programie zabawa loteryjna, aukcje, konkursy, program artystyczny na scenie, strefa kulinarna oraz wesołe miasteczko dla najmłodszych.
     Na scenie: koncert solistki Agaty Żyła z grupą „Jacks Band Quartet”, koncert pieśni powstańczych oraz inscenizacja o św. Janie Pawle II.

16/ Tradycyjnie kierujemy prośbę o przynoszenie gadżetów i pamiątek: zabawek, książek, itp.,
      do zabawy loteryjnej oraz o wsparcie finansowe organizacji festynu.

17/ Dziś po Mszach św. młodzież oazowa proponuje kremówki „papieskie” z Wadowic, w cenie 4,50.
      Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie letnich rekolekcji oazowych.

18/ Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego oraz
      naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Miler Rafał z Mikołowa i Więsyk Anna z Podlesia (3)

Kempa Marcin z Podlesia i Brożek Aneta z Podlesia (2)

Ryrych Daniel z Podlesia i Wiecha Paulina z Sosnowca (2)

Świątkowski Tomasz z Koszutki i Szromek Aleksandra z Podlesia (1)

Pluta Adam z Brynowa i Włodarz Magdalena z Podlesia (1)

Musiał Mikołaj z Podlesia i Morys Marta z Centrum Katowic (1)