OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (6 MAJA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii VI Niedzielę Wielkanocną.

2/ Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” o 11.00 uczniowie klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Św.

3/ Nabożeństwo Majowe z udziałem tych dzieci i ich rodzin odprawimy dziś o godz. 15.00.

4/ Dziś Diakoni z Wyższego Sląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed świeceniami prezbiteratu,
      które odbędą się w najbliższą sobotę 12 maja o godz. 10.00 w naszej Archikatedrze. Diakonów polecamy modlitwie wiernych.

5/ W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, zwane tradycyjnie Dniami Krzyżowymi.
     W tych dniach po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40 wyruszamy z procesją do krzyża misyjnego przed kościołem.
     W poniedziałek modlimy się szczególnie o pomyślne zasiewy, we wtorek o uświęcenie pracy ludzkiej, a w środę za głodujących.

6/ W środę zapraszamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godziny 17.00.

7/ Od piątku 11 maja rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która w roku bieżącym obchodzić będziemy 20 czerwca.

8/ W sobotę 19 maja w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego odbędzie się w naszej parafii Czuwanie Modlitewne prowadzone przez wspólnotę Emmanuel,
      do której należy ks. Henryk Otremba, nasz rezydent. Początek czuwania o godz. 19.00.

9/ W sobotę 12 maja dzieci pierwszo-komunijne wraz z rodzicami pod przewodem Pani Katechetki i ks. Proboszcza wyruszą
      na pielgrzymkę dziękczynną do Krakowa (Centrum św. Jana Pawła II), do Łagiewnik (Sankt. Miłosierdzia Bożego)
i do Wadowic.

10/ Adorację sobotnią 12 maja o godz. 17.00 poprowadzą członkowie Bractwa Różańcowego.

11/ Za tydzień w Niedzielę 13 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia przypada 101 rocznica pierwszego Objawienia Fatimskiego.
     Nabożeństwo Fatimskie z modlitwą różańcową odprawimy o godz. 19.15. Msza św. w intencji Bractwa Różańcowego i czcicieli Matki Bożej o godz. 20.00.
     Procesja z figurą Matki Bożej i Apel Jasnogórski po Mszy św. ok. godz. 21.00.

12/ Kolekta dzisiejszej Niedzieli na potrzeby parafii. Podobnie za tydzień 13 maja.

13/ Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.
      Dzieci uczestniczące w nabożeństwie majowym otrzymują obrazki, a na koniec miesiąca otrzymają pamiątkowe dyplomy.

14/ Kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej planowane jest na środę, 16 maja , na godz. 19.30.

15/ Zachęcamy do uczestnictwa w trzydniowej pielgrzymce do Czech w dniach 7-9 czerwca. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
      Zapisy u ks. Proboszcza. Zaliczka 300 zł.

16/ Prosimy o przynoszenie gadżetów: pluszaków, zabawek, gier planszowych i książek i innych upominków do zabawy loteryjnej.

Liczymy także na dofinansowanie organizacji V Festynu „Kole Fary”.

17/ Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.

18/ Zachęcamy do udziału w zbliżających się wyborach członków Rady Jednostki Pomocniczej w Podlesiu.

Zapowiedzi przedślubne:

Świątkowski Tomasz z Koszutki i Szromek Aleksandra z Podlesia (3)

Pluta Adam z Brynowa i Włodarz Magdalena z Podlesia (3)

Musiał Mikołaj z Podlesia i Morys Marta z Centrum Katowic (3)

Bielat Tomasz z Jastrzębia Zdroju i Fityka Agnieszka z Podlesia (2)

Kempa Dominik z Podlesia i Holecka Natalia z Zarzecza (1)

Myszor Dawid z Podlesia i Suchy Agnieszka z Ochojca (1)