OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 MAJA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to uroczystość dopełniająca Tajemnicę Paschalną Chrystusa i Kościoła.
      Wierni mogą dziś uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu:
Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

2/ Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe ze śpiewami do Ducha Świętego na godz. 15.30.

3/ Dziś w Katedrze w Katowicach, w czasie Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie małżonków przeżywających swoje jubileusze Sakramentu Małżeństwa.
      Będą tam obecni również nasi parafianie.

4/ Jutro 21 maja obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to misyjny Dzień Chorych.

5/ Od poniedziałku rozpoczynamy w Liturgii drugą cześć okresu zwykłego, o którym przypominać będzie zielony kolor ornatów.

6/ W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Zachęcamy do udziału.

7/ W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. }
      W modlitwie pamiętamy o powołanych i modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

8/ W piątek gościć będziemy w parafii ks. Biskupa Marka Szkudło, który przybędzie aby w czasie Mszy św. o godz. 18.00 udzielić Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
      Próby kandydatów przed bierzmowaniem odbędą się w poniedziałek 21 maja o godz. 19.00 oraz w środę wraz ze świadkami o godz. 19.00.

9/ Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków w środę od godz. 17.00 oraz w czwartek od godz. 17.00.

10/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 26 maja poprowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

11. Dziś Kolekta powinowata. Przeznaczymy ją na zakup nowego baldachimu na Boże Ciało.

12/ Za tydzień w niedzielę 27 maja gościć będziemy w parafii ks. Dariusza Gadomskiego, budowniczego kościoła na Mąkołowcu.
      Głosił On będzie słowo Boże, a kolekta tego dnia przeznaczona będzie na budowę kościoła. Jeszcze jesteśmy parafią patronacką tej budowy.

13/ Za tydzień 27 maja odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.
      Mężczyzn zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Modlimy się o pogodę. Okazja do spowiedzi dla pielgrzymów w sobotę 26 maja od godz. 17.00.

14/ Tego dnia - w Niedzielę 27 maja - o godz. 17.00 zapraszamy na 'Maryjny' Koncert Organowy w wykonaniu Pana Łukasza Kurpasa - organisty z Bazyliki Panewnickiej

wraz z solistką, Panią Joanną Bortel - mezzosopran.

15/ W Boże Ciało 31 maja procesja z Najświętszym Sakramentem podąży ulicami: Michałowskiego, Trojoka oraz Sołtysią, aż do granic z Kostuchną.
      Ołtarze postawimy przy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Trojoka i Sołtysiej, przy Domu Kultury, przy nowej piekarni oraz przy domu naszego emerytowanego kościelnego.
      Ostatni ołtarz „maryjny postawimy w okolicach mostka na granicy parafii i tam na zakończenie procesji odprawimy ostatnie Nabożeństwo Majowe w tym roku.
      Po procesji odprawimy ostatnią Mszę św. z Uroczystości Bożego Ciała o godz. 12.30.

16/ W Boże Ciało 31 maja popołudniu odbędzie się kolejny – piąty już Festyn Parafialny „Kole Fary”.
      Tradycyjnie prosimy o upieczenie i podarowanie kołocza i innych ciast na tę okoliczność.
      Prosimy także, by jeszcze ofiarować gadżety: pluszaki, inne zabawki, książki etc. do zabawy loteryjnej. Liczymy także na wsparcie finansowe festynu.
      Na plakatach, które umieścimy w różnych miejscach w Podlesiu można będzie zapoznać się ze szczegółami planowanych atrakcji.

17/ Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Podlesia odbywają się w każdy czwartek od godz. 17.00 w siedzibie Rady Jednostki Pomocniczej – ul. Uniczowska 36.
      Zachęcamy do korzystania!

18/ Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.