OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (27 MAJA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2/ Dziś gościmy w parafii ks. Dariusza Gadomskiego, budowniczego kościoła na Mąkołowcu. Dziękujemy mu za posługę Bożego słowa.
      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę kościoła św. Ojca Pio. Dzieło budowy i ks. Budowniczego otaczamy życzliwą modlitwą.

3/ Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godz. 15.30 z modlitwami w intencji pielgrzymów piekarskich.
      Dziś bowiem odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.

4/ Dziś w naszym kościele o godz. 17.00 „Maryjny Koncert Organowy” w wykonaniu Łukasza Kurpasa – organisty z Bazyliki Panewnickiej
      oraz głównego wykonawcę remontu naszych organów, wraz z solistką, Joanną Bortel (mezzosopran).

5/ W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Od 17.30 majowe i modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6/ W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem podąży ulicami: Michałowskiego, Trojoka oraz Sołtysią,
       aż do granic z Kostuchną. Przy ostatnim ołtarzu „maryjnym” na zakończenie procesji odprawimy ostatnie Nabożeństwo Majowe w tym roku.

7/ Po procesji ostatnia Msza św. z Uroczystości Bożego Ciała o godz. 12.30 w kościele.

8/ W Boże Ciało 31 maja popołudniu odbędzie się kolejny – piąty już Festyn Parafialny „Kole Fary”.
      Tradycyjnie prosimy o upieczenie i podarowanie „kołocza” i innych ciast na tę okoliczność. Liczymy jeszcze także na wsparcie finansowe festynu.
      Na plakatach, które umieścimy w różnych miejscach w Podlesiu można będzie zapoznać się ze szczegółami planowanych atrakcji.

9/ W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, ze wszystkimi spotkaniami, celebracjami i nabożeństwami odprawianymi co miesiąc.

10/ Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzać będziemy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 2 czerwca od godz. 9.00.

11/ W sobotę 2 czerwca, w Święto Ogniowe obchodzić będziemy 105 rocznicę istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Podlesiu.
      Z tej okazji o godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji OSP Podlesie. Po Mszy św. dalsze świętowanie. Szczegóły na plakacie w gablocie przy kościele.

12/ Kolekta przyszłej Niedzieli, 3 czerwca, będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji.

13/ W dniach 22-28 września organizujemy Pielgrzymkę na Sycylię, do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Syrakuzach i św. Rozalii w Palermo.
      Spotkanie informacyjne i zapisy w najbliższy wtorek 29 maja o godz. 19.30. Zachęcamy do udziału.

14/ Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Podlesia odbywają się w każdy czwartek od godz. 17.00 w siedzibie Rady Jednostki Pomocniczej – ul. Uniczowska 36.
      Zachęcamy do korzystania!

15/ Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.