OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (10 CZERWCA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii X Niedzielę Zwykła w Roku Liturgicznym.

2/ Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe na godz. 15.30, z modlitwami do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3/ W środę 13 czerwca, w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, odbędzie się w naszej parafii tradycyjny Dzień Chorych.
      Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 9.00, a po niej w salce tradycyjne spotkanie przy stole.
      Prosimy o umożliwienie naszym chorym i osłabionym wiekiem parafianom udziału w tym spotkaniu.

4/ W środę popołudniu Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00 i modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy od. Godz. 17.45.

5/ Również w środę 13 czerwca Dzień Fatimski – Msza św. w intencji czcicieli NMP o godz. 18.00, a po niej tradycyjnie Różaniec Fatimski
      oraz Procesja ze świecami i figurą Matki Bożej. Na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie świec o liczny udział.
      Możliwe będzie także zakupienie świec przed Liturgią.

6/ W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę św. „szkolną” na godz. 17.00.

7/ W piątek 15 czerwca, przypada III piątek miesiąca.
      Tego dnia tradycyjnie po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.45, odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z modlitwą Koronki.

8/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 15 czerwca od godz. 17.00 poprowadzą członkowie rodziny Radia Maryja i Przyjaciół Misji.

9/ Za tydzień w Niedzielę 17 czerwca, w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00, rocznicę I Komunii św. i odnowienie przyrzeczeń komunijnych,
      obchodzić będą dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii św. Zapraszamy także ich rodziny.

10/ Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za tydzień kolekta specjalna, na trwający remont sali reprezentacyjnej na probostwie,
      gdzie odbywają się spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej i inne oficjalne spotkania, w tym z naszymi hierarchami.

11/ Planowana pielgrzymka do Czech w dniach 7-9 czerwca ostatniej chwili została odwołana z powodu awarii autokaru. Przeniesiono ją na jesień bieżącego roku.

12/ W dniach 22 – 29 września 2018 roku organizujemy pielgrzymkę na Sycylię, do Sanktuarium Matki Bożej „płaczącej” w Syrakuzach
      i św. Rozalii na Monte Pellegrino w Palermo. Zapisy u ks. Proboszcza.

13/ Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła: „Gość Niedzielny”, nasza parafialna gazetka: Królowa Polski
      oraz nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka.